Zach a Novák na Boys Amateur Championship

16.08.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Čtvrtek – 2. kolo jamkovky
Šimon Zach byl nasazen do druhého kola jamkovky a ve 13:30 začal svůj první zápas s Angličanem Henry Jamesem. Zach prohrál těsně 1/0 na 18. jamce. V tomto turnaji končí, ale v této konkurenci je to více než důstojný výsledek. 

Středa – 2. kolo kvalifikace
Šimon Zach startoval odpoledne na hřišti Notts. Přinesl výsledek 73, a se skore 74,73 +3 se v kvalifikaci umístil na skvělém 15. místě. Postupuje do jamkové části, což je nemalý úspěch.  Jamkovku hraje 64 nejlepších z kvalifikace.

Vítek Novák hrál druhé kolo ráno na hřišti Coxmoor, které mu štěstí nepřineslo. Hrál 80 úderů a s celkovým skore 74,80 +10 se odsunul na 111. místo. Do jamkovky nepostupuje.
V kvalifkaci s přehledem zvítězil  Francouz Romain Langasque (-6).

Úterý – 1. kolo kvalifikace
V první kole kvalifikace hrál Šimon Zach na hřišti Coxmoor  74 úderů a Vítek Novák na hřišti Notts taky 74 úderů a oba  sdílí 43. místo (+2).
Vedou Francouz Romain Langasque a Angličan Wiliam Whhiteoak s výsledkem 68 úderů (-4)


86. Boys Amateur Champiosnhip, prestižní jamkový turnaj pro chlapce do osmnácti  let se hraje od 14. do 19. srpna na hřištích Notts a Coxmoor v anglickém Nottinghamshiru. Mistrovství se účastní hráči dvaceti zení, se silnými výpravami z Německa (30 hráčů), Itálie (23), Francie (21) a Španělska.

Českou republiku reprezentují na své náklady Šimon Zach a Vítek Novák. Zach startuje v úterý 14. srpna v 9:17 ve flightu s Francouzem Manifacierem a Angličanem Rooneym. Vítek Novák vychází do prvního kola odpoledne ve 14:34 ve flightu s Belgičanem Mommaerstem a Angličanem Beveridge. Hrají se dvě kola kvalifikace na hřištích Notts a Coxmoore, ze které do jamkového pavouka na Notts postoupí 64 nejlepších hráčů.
Je sympatické, že naši mladí jdou odvážně do té nejsilnější konkurence, kde už dobré umístění v kvalifikaci bude úspěchem.

Boys Amateur Championship se hraje od roku 1921 a na tabuli vítězů má jména: Olázabal,  Howell, Garcia, Rhys Davies nebo Martin. Turnaj je organizován R&A.

 

Odkazy: … Notts GCCoxmoor GCStránka mistrovství

.