Yani Tseng chce být legendou

27.10.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ladies European Tour je již druhým týdnem v Číně, tentokrát nedaleko od Shanghaie v Suzhou. Koná se tu turnaj Suzhou Taihu Ladies Open, kterého se účastní i světová jednička v ženském golfu, Yani Tseng, která hraje běžně na LPGA.

Yani, které je nyní dvaadvacet let má letos v plánu vstoupit do Světové golfové síně slávy. Svůj cíl vysvětlila hlavně tím, že v Golfové síni slávy zatím není ani jeden čínský sportovec. Rodačka z Taipeie má na svém účtu již 18 bodů z  27 potřebných ke kvalifikaci, ale pravidla LPGA Tour vyžadují, aby byly hráčky členky LPGA nejméně po dobu 10 let. Yani nyní drží dvanáct titulů z LPGA, včetně pěti majorů. Také se zapsala jako světová jednička v letošním Rolex žebříčku.

Tseng je na LPGA zatím pouze 4 roky, jejím dalším cílem je vyhrát všechny turnaje, ve kterých hraje a nezáleží na tom, jestli to bude v Asii, Evropě, nebo USA. Podle svých slov by chtěla být jednou z golfových legend. Není tedy pochyb, že má zálusk i na titul z turnaje Suzhou Taihu Ladies Open.

„Když jsem na hřišti, nesoustředím se na další úder, nezaměřuji se na výsledky, jen se snažím hrát ten nejlepší golf,“ vyjádřila se na tiskové konferenci konající se před turnajem. Turnaj Suzhou Taihu Ladies Open se koná již počtvrté v řadě a zatím je velice úspěšnou událostí. Účastní se ho i hráčky z Asijských tour.


Aneta Zárubová