XXVII. Mistrovství družstev seniorů Čeladná – den poslední

25.07.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky

V Čeladné skončil Mistrovství Evropy a Evropský pohár seniorských golfových asociací. Dvadvacet zemí vyslalo týmy na dvě soutěže: Mistrovství Evropy jako Raymond Barbier Challenge , které se hraje na Old Course a Evropský pohár jako Wiliam O´Babb Challenge, které se hraje na New Course. Třetí kolo Mistrovství Evropy se nehrálo, mistrovtsví bylo zkráceno na 36. jamek. MIstrem Evropy se stala Anglie. Tým České republiky skončil na 7. místě. V Evropském poháru zvítězil tým Španělska. Český tým skončil také na 8. místě.

Na Mistrovství Evropy, Challenge Raymond Barbier,  hrané na rány bez hendikepu reprezentují Českou republiku Emanuel Marek, František Munster, Pavel Pilip, Bohumil Pospíšil, Jan Schovánek a Karel Štětina.

Na Evropském pohár, Challenge Wiliam O´Babb hraném s hendikepem reprezentují Českou republiku Zdeněk Bouček, Jaroslav Dusílek, Arnošt Martinec, Jan Nečas, Tomáš Teissing a Odřich Uher.

Mistrovství Evropy bylo zkráceno na 36 jamek, třetí kolo se nehrálo.
Mistrem Evropy se stal tým Anglie (617), před Itálií (643) a Španělskem (644). Český tým skončil na 7. místě.
Českou republiku reprezentovali Emanuel Marek, František Münster, Pavel Pilip,  Bohumil Pospíšil, Jan Schovánek a Karel štětina.

V Evropském poháru skončil český tým na konečném 8. místě. V posledním kole hráli nejlépe Zdeněk Bouček 74, Jan Nečas 78, Tomáš Teissing a Olda 83. Škrtaly se výsledky Jaroslava Dusílka 84 a Arnošta Martince 90.

Evropský pohár získal tým Španělska (916), před Anglií (925) a Švýcarskem (948).

Čestný prezident PGA Czech Tomáš Teissing pro web České golfové federace uvedl:
“Musím říci, že celý turnaj byl víc než vydařený. Organizací se resort prezentoval ve skvělém světle a velice pozitivně překvapil všechny zástupce ESGA. Hřiště jsou velice obtížná a připravila pro všechny hráče vysoce náročný herní test. Ten byl ještě obtížnější vzhledem k počasí, které na severu Moravy panovalo. O to větší obdiv je třeba vyslovit na adresu greenkeepingu. Bylo až neuvěřitelné, že se v takovém počasí rušilo jedno jediné kolo a že hřiště bylo schopno takový marast ustát. Také musím dodat, že nedávno zveřejněná informace, že by právě sem měla opět zavítat European PGA Tour, svědčí o tom, že místo konání bylo pečlivě zvoleno a že areál v Čeladné bude zcela jistě na tento velký golfový svátek přichystán. Ba dokonce lze říci, že je přichystán už dnes. K výkonům snad jen dodám, že jsme se shodli na tom, že konečné umístění obou týmů považujeme za úspěch, byť jsme při diskuzích samozřejmě našli několik ran, které mohly dopadnout lépe.”

Odkazy: ….. Informace o hřišti ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky ČSGA

Výsledky:   ….. Mistrovství Evropy …….. Evropský pohár