XII. Večer českého golfu – 2007

07.12.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

XII. večer českého golfu se 7. prosince uskutečnil v pražském paláci Blaník.
Na večeru, který již po dvanácté uzavírá golfovou sezónu, se sešli golfisté z celé republiky.
Shlédli filmové souhrny uplynulé sezóny, odměnili své nejlepší a nejnadějnější a uvedli dvě nová jména do Síně slávy českého golfu. Večer pořádá Česká golfová federace se svým exkluzivním marketingovým partnerem Medea Kultur. Večerem prováděl Ondřej Hejma.

Večer se velmi, velmi vydařil. Svižnosti přispěl nový scénář, filmové informace promítané podle právě udílených cen, absence zad fotografů a filmařů na podiu a zdařilá organizace nástupů a předávání cen.
Letos nebyl promítán tradiční dlouhý film. Filmový popis všech turnajů je minulostí. Krátké vstupy, které tradičně a s precizností sobě vlastní natočil Ages Honzy Fulína, byly zajímavé, trefné a vtipné.
Letos se neukázalo jediné volné místo v hledišti a sál pražského Blaníku byl zaplněn do posledního koutu. Desítky diváků muselo shlédnout program ve stoje.

Důstojnost svátečního večera českého golfu o řád povýšila skutečnost, že ceny předávali obyvatelé Síně slávy. Jiří Dvořák, Hanka Chrástková-Brožová, Prokop Sedlák a Míša Fuchs jsou legendy českého golfu. Cena obdržená z jejich rukou má hned o něco vyšší hodnotu.
Zdaru večera přispěl i komentář Ondřeje Hejmy. Jeho humor přinesl do večera opět něco nového a několik moderátorských přešlapů uměl přejít s nonšalancí a vtipem tak, že vypadaly jako součást scénáře.

Výsledkem byla skutečnost že večer, ač nabitý událostmi, uběhl jako málokdy jindy a jeho ukončení nikdo nevítal. Následující raut v prostorách Blaníku pokračoval v duchu večera. Málokdo odešel a prostory okolo sálu zůstaly plné dlouho do noci.
Organizátorům večera patří kromě pochvaly i dík za příjemný večer a důstojné zakončení sezóny. Poděkování náleží také společnosti Medea Kultur, marketingovému partneru ČGF, která poskytuje zázemí Večera českého golfu
Videozáběry z večera najdete vpravo, v okénku Golf.cz TV.

Do Síně slávy českého golfu byli uvedeni:

Václav Janoušek
je uváděn do Síně slávy českého golfu za dlouholetou organizační a vzdělávací činnost ve prospěch českého golfu. S golfem začal v sedmdesátých letech minulého století, kdy spolu s několika dalšími nadšenci založil v Plzni golfový oddíl. V roce 1987 byl zvolen do výboru Československého svazu golfu a komise klasického golfu, v roce 1991 do výboru Českomoravského golfového svazu.
Jeho činnost byla převážně zaměřena na celostátní handicapový systém. V roce 1995 byl spoluautorem požadavku na zřízení celostátní počítačové sítě s databází hráčů a hendikepů. Začátkem roku 1996 úspěšně absolvoval kurz rozhodčích v Royal and Ancient Golf Club St Andrews. Od té doby strávil jako rozhodčí na hřištích při soutěžích České golfové federace i klubových stovky a stovky hodin. Jako rozhodčí s nejvyšší kvalifikací vedl množství kurzů pro rozhodčí golfu a pomohl vychovat jejich široký aktiv. Napsal řadu článků o pravidlech golfu.
Václav Janoušek po dobu svého třicetiletého působení v českém golfu významně přispěl k rozvoji jeho odborné stránky a k dosažení jeho současné vysoké organizační úrovně.

Milan Moučka
je uváděn do Síně slávy českého golfu za mnohaletou obětavou organizační a popularizační práci ve prospěch českého golfu.
S golfem začal koncem šedesátých let v Ostravě. V roce 1973 byl zvolen předsedou sportovně technické komise Československého golfového svazu. Svazovou organizační práci na sportovním poli významně zkvalitnil a zintenzívnil kontakt svazu s jednotlivými oddíly. Tuto funkci zastával téměř 15 let. Kromě toho se věnoval popularizační činnosti formou překladů golfových knih z angličtiny a sestavoval výukové materiály pro trenéry golfu. Po listopadu 1989 se stal prvním prezidentem Československé golfové federace.
Milan Moučka se zasloužil o rozvoj nejdůležitější oblasti činnosti Československého svazu golfu, činnosti sportovní, a to v letech, kdy pro organizaci této činnosti v celostátním měřítku existovaly pro golf jen minimální personální a materiální podmínky.

 

Přehled ocenění:

Síň slávy českého golfu:
Václav Janoušek
Milan Moučka

Golfista a Golfistka roku 2007:
Stanislav Matuš
Kateřina Růžičková

Czech Golf Amateur Tour 2007:

Muži
1. Jiří Korda – Park GCM Ostrava
2. Lukáš Tintěra – GC Karlovy Vary
3. Jan Zedníček – GK Plzeň-Dýšina

Ženy
1. Sandra Jantová – Zámecký GC Kravaře
2. Šideri Váňová – GC Karlovy Vary
3. Karolína Vlčková – GK Líšnice

Midamatér a Midamatérka roku 2007
Mikuláš Ordnung – GC Karlštejn
Martina Dorníková – GC Erpet Praha

Senior a Seniorka roku 2007
Petr Hoffman – GC Karlovy Vary
Vlasta Peterková – GC Karlovy Vary

Žebříček mládeže 2007

v kategorii do 12 let:
Dívka: Klára Kaminská – Beskydský GK
Chlapec: Marek Siakala – Beskydský GK

v kategorii do 14 let:
Dívka: Klára Spilková – GC Erpet Praha
Chlapec: Daniel Suchan – GC Mnich

v kategorii do 16 let:
Dívka: Kateřina Růžičková – GK Čechie
Chlapec: Jiří Korda – Park GCM Ostrava

Nejlepší Kadet – cena prezidenta ČGF
Jiří Korda – Park GCM Ostrava

Objev roku 2007 – cena vyhlašovaná ve spolupráci s časopisem Golf

Objev roku 2007 v kategorii do 10 let:

Tereza Melecká – GC Olomouc – z 31,2 na HCP 20,5

Václav Lébl – GK Líšnice – z 54 na HCP 17,7

Objeb roku 2007 v kategorii do 12 let:

Dominika Šiplová – GC Karlovy Vary – z 33,9 na HCP 19,6

David Jízdný – GC Brno ze 49 na HCP 17,8

Objev roku 2007 v kategorii do 14 let:

Blanka Lisá – Nová Amerika Country Club – z 34,9 na 13,4

Kevin Dolejš – GC Telč – ze 54 na HCP 12,6

Trenér roku 2007 – cena vyhlašovaná ve spolupráci s časopisem Golf Digest
Petr Niedermirtl

Ani letos se nenašlo ocenění pro Janu Peterkovou, která se jako první hráč v historii českého golfu dostala v roce 2005 a 2007 až na ženské US Open. „Budeme se tím zabývat“ slíbil prezident ČGF Milan Veselý na dopolední tiskové konferenci.

 

Z archivu Golf.cz:
11. večer 2006  
10. večer 2005  
9. večer 2004  
8. večer 2003  
7. večer 2002  
6. večer 2001  
5. večer 2000  
4. večer 1999 
 

Tabulka mistrů České republiky
  
Tabulka mistrů klubů a žebříčky ČGF