Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

WORLD CUP PATŘÍ JAPONCŮM

16.12.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Mexické hřiště Vista Vallarta vidělo tuhý boj mezi 24-ti dvojicemi z celého světa o tradiční titul EMC World Cup. Po nečekaném závěru tento nakonec připadl japonské dvojici Izawa-Maruyama.

World Golf Championship – EMC World Cup
Vista Vallarta Golf Club, Puerto Vallarta, Mexiko

V mexickém Puerto Vallarta se konal tradiční turnaj závěru golfové sezóny – EMC World Cup. Dotace turnaje činila bezmála 3 miliony dolarů a o ni se sem přijely poprat týmy z 24 zemí světa. Loni se soutěž uskutečnila v Japonsku a tam se z prvenství radovala dvojice Ernie Els – Retief Goosen. Ta se však z letošního ročníku omluvila a byla nahrazena krajany Timem Clarkem a Rorym Sabbatinim. Stejně tak se této soutěže neúčastnil Tiger Woods, který se v Utahu podrobil operaci levého kolena, které ho trápilo celou sezónu. I přesto měli Američané silný tým, neboť je zastupovali Phil Mickelson a David Toms. Měli jednoznačný úkol – získat zpět trofej, kterou před dvěma lety vybojovala dvojice Woods Duval. Avšak pravidlem posledních let se stává to, že Američané prostě týmové soutěže nezvládají. Konkurenty jim na mexické půdě měli být také Angličané Justin Rose – Paul Casey či dvojice Padraig Harrigton – Paul McGinley z Irska. Turnaj se hraje systémem „best ball“ v prvním a třetím kole, zatímco druhé a poslední je hráno na tzv. „alternate-shot“.

I přes poněkud pomalý rozjezd hráli Mickelson s Tomsem velmi dobře. 71 jamek nezahráli hůře než par a až na té úplně poslední se jim pracně budovaný náskok sesypal jako domeček z karet. V tu chvíli ještě vedli o jedinou ránu před dvojicí Izawa – Maruyama z Japonska. Toms však přihrávku na poslední green pokazil a skončil v překážce. Mickelson musel míč „dropovat“ z kamenitého povrchu a následný Tomsův neúspěšný putt znamenal pro Američany výsledek double-bogey a konec nadějí na turnajový triumf. Japonci, kteří srovnali krok s americkou dvojicí na 17 jamce díky jejich birdie tak mohli v klidu zahrát par na poslední jamce a připsat si tak historický úspěch. Japonské duo Toshi Izawa – Shigeki Maruyama se tak po dlouhých letech bez úspěchu (naposledy to bylo v roce 1957) radovalo z celkového prvenství na World Cup v Mexiku.
Výsledky:
1. Japonsko: Izawa-Maruyama (64-64-58-66) 252
2. USA: Mickelson-Toms (65-67-57-65) 254
3. Jižní Korea: Choi-Ho (61-67-64-66) 258
3. Anglie: Rose-Casey (65-63-62-68) 258
[Gallery not found]