Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Woods:Zranění krku prý nesouvisí s jeho autonehodou

12.05.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

TWNa pondělní tiskové konferenci Tiger Woods prohlásil, že zranění krční páteře, které ho donutilo odstoupit z turnaje THE PLAYERS Championship, nesouvisí s jeho listopadovou automobilovou nehodou.  

V listopadu minulého roku byl Woods zběžně hospitalizován, poté, co se svým autem najel do požárního hydrantu před domem. Z nehody naštěstí vyvázl jen s bolavým krkem a rozseknutým rtem. Spekulace o tom, že právě nehoda je původcem jeho soužení, ale vyvrátil.

Oznámil, že ho krční páteř začala trápit již dva týdny před Masters, prvním turnajem, kterého se zúčastnil po pětiměsíční pauze. Podle svých slov ale bolestem nevěnoval moc pozornosti, až do té doby, kdy se jeho stav začal zhoršovat.

Přiznal, že nyní se dostal do bodu, kdy už nemůže dál a musel odstoupit, i když by chtěl trénovat, hrát a hlavně soutěžit. Jeho krk mu to vše ale znemožňuje. Pochopil, že se bude muset nejdříve uzdravit, aby vůbec mohl na něčem začít pracovat.

Na turnaj si musel vzít léky proti otokům, ale ty údajně nezabraly. Sdělil, že jakmile se vrátí do Orlanda, půjde na rentgen a vyšetření. Jeho turnajový plán je flexibilní a bude záležet na výsledcích vyšetření.

Woods se prý dokáže vyrovnat s bolestmi, které cítí v pravé části krku, ale křeče mu znesnadňují otáčení hlavu. Podle jeho slov, ještě nikdy nedosáhl takového bodu v turnaji, aby musel odejít, jen v roce 2006, kdy podobně ukončil Nissan Open na Riviéře.

Když si uvědomil, že již dál nemůže a že 18 jamek nedohraje, byl prý naštvaný jako již dlouho ne. Myslí si, že za problémy může i dlouhá golfová pauza, chtěl ale věci uspíšit a co nejrychleji se vrátit. Když se objevil na Masters, jeho tělo ještě nebylo dostatečně připraveno.

Na konferenci se také vyhýbal otázkám ohledně své účasti na U.S. Open, které se hraje17.-20. června. „Budu se snažit dělat všechno možné, abych se mohl brzy vrátit,“ zakončil Woods.

 

Aneta Zárubová

Aneta75P