Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Woodsova unáhlená slova

20.06.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Kritika Tigera Woodse směřovaná na kvalitu greenů na Pebble Beach neměla být zřejmě urážkou, ale měla hráčovi pouze posloužit jako omluva pro něj samotného. Jenže když Woods mluví, poslouchá celý svět, lépe řečeno golfový svět. Letos Woods na U. S. Open až do třetího kola nepředváděl nijak hvězdný výkon. Po své čtvrteční hře a ne příliš povedeném patování řekl reportérům, že letošní greeny jsou otřesné.

Tímto výrokem zasáhl mnohé, lidi v kancelářích Pebble Beach Co. i pracovníky na hřišti. David Fay, ředitel USGA prohlásil, že Woods nemá pravdu a že jsou greeny naopak ve velmi dobrém stavu, měkčí a kvalitnější než v roce 2000, kdy se U.S. Open na Pebble Beach konalo naposledy.  Fay vysvětlil, že podmínky pro růst trávy byly v poslední době ideální a všichni si greeny pochvalovali. Také dodal, že kritiku bere, ale jen tehdy, je-li oprávněná.  Podle jeho názoru to nebyla obyčejná kritika ale rychlá a neuvážená slova. 

Podle mnohých si tím Tiger sám před sebou omlouval své chyby.  Fay, který se v profesionálním golfu pohybuje celý život, říká, že si mnohdy elitní hráči potřebují najít něco, co se dá jednoduše obvinit, ale není tomu tak vždy.  Phil Mickelson například ve čtvrtek přiznal, že za jeho špatné patování můžou jeho údery.

I na televizních obrazovkách je možné vidět, že greeny na Pebble Beach mají veškeré odstíny zelené, včetně khaki. To je běžné u všech lipnicových greenů, hlavně těch přímořských, kde se větrem rozsévají různé druhy trávy.  Pro 99 procent  z nás by byly těmi nejměkčími, nejrychlejšími, nejzajímavějšími a nejkrásnějšími greeny, na kterých jsme kdy patovali. To je možná také důvod, proč se Woodsovy výroky dotkly tolika lidí. Lidé na Pebble Beach pracují v pohostinství a vědí, že by jeho slova mohla velmi snadno odradit veřejnost od hry na jejich hřišti.

Woods ale nemá jednoduchý život, po každém kole na turnaji na něj hned za osmnáctým greenem čekají hladoví reportéři s otázkami.  Ve většině ostatních sportů má sportovec alespoň čas si oddychnout, uklidnit se a oprostit se od svých bezprostředních emocí, než se vydá vstříc médiím. Tiger musel mluvit hned, i když měl na poslední jamce bogey. Měli bychom tedy k tomu tak i přistupovat a nebrat věci, které řekne automaticky jako hotový fakt.  V pátek, po druhém kole se Woods snažil svůj výrok vysvětlit a řekl, že byly greeny v lepším stavu ráno, než odpoledne.


Aneta Zárubová