Woods zahrál 40, ale umí i víc

06.03.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Tiger Woods vzdal v neděli turnaj Honda Classic po jednom z nejhorších výkonů kariéry, na první devítce zaznamenal 40 úderů. Není to však jeho největší náklad na PGA Tour. Loni na Memorial Tournament si »amatérským« výkonem 44 úderů vytvořil osobní rekord na devět jamek.

Tiger ve finálovém kole předvedl tři pary, jedno birdie, čtyři bogey a jedno double bogey, které dokonce zaznamenal na paru 5. Po dohrání třinácté jamky opustil kvůli bolestem zad hřiště Palm Beach Gardens. V nedokončeném kole zasáhl 60 procent fairwayí a 59 procent greenů.

Woods nevzpomíná rád na turnaje Tour Championship 1996, Arnold Palmer Championsip 2007 a Quail Hollow Championship (Wells Fargo) 2010, protože v nich vždy nastřílel jednu devítku za 43 úderů. Na Farmers Insurance Open 2014 zahrál 42 ran.

Nejhorších devět jamek kariéry ale předvedl na loňském Memorialu v Muirfield Village. Po sedmnácti letech na PGA Tour se dočkal strašidelného výkonu 44 úderů. Třináctou komnatou se stala druhá devítka (pro něj první) třetího kola, kde užaslým divákům předvedl pět parů, jedno bogey, dvě double bogey a jako šťovíček na dortu přidal triple bogey na závěrečné čtyřparové jamce.

Problémem nebylo 71 procent trefených fairwayí, ale především jen 50 procent zasažených greenů. „Byl to těžký den. Snažil jsem se bojovat, ale podmínky se silným větrem byly těžké,“ konstatoval loni zklamaný Woods.

Jak se mu podařilo zahrát triple bogey na lehkém paru 4? Druhá rána z fairwaye ze vzdálenosti 160 metrů se po svahu skulila z greenu. K jamce to bylo 27 metrů. Třetí úder se vrátil k nohám hráče, po čtvrtém se již míč na greenu udržel, ovšem následoval nepopulární trojputt a výsledkem bylo sedm úderů.

Toto triple bogey ale nebylo nejhorším představením světové jedničky na tomto hřišti. To má vročení 1997, to byla první Woodsova plná sezona na PGA Tour. Na zdolání tříparu číslo dvanáct potřeboval devět ran. Bylo to pouhých šest týdnů od jeho triumfu na Masters. Turnaj Memorial později pětkrát vyhrál.

Mimochodem, nejlepší výkon na devět jamek na PGA Tour drží Corey Pavin. Na US Bank Championship 2006 zahrál první devítku úvodního kola (par 34) na 26 úderů.

.