Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

WOODS VÍTĚZÍ V NĚMECKU, NICK PRICE NA MASTERCARD

21.05.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Dramatický průběh měl turnaj v Heidelbergu, kde se do finálového play-off dostali Colin Montgomerie a Tiger Woods. Na opačné straně zeměkoule se naopak radoval 45-ti letý Nick Price.Dramatické rozuzlení měl turnaj Deutche Bank SAP Open v německém Heidelbergu, kde již tradičně startuje i Tiger Woods. Je to jedna z jeho nemnoha návštěv starého kontinentu a tak se zde sešla i početná divácká kulisa.

Vedoucí muž světových tabulek se dostal na špici startovního pole po třetím dni, kdy zahrál 64 ran. Nicméně zdatným soupeřem mu byl Skot Colin Montgomerie, kterého forma má rostoucí tendenci. Colin dokázal, že se může měřit s nejlepšími na světě, ale porážet je – to je věc jiná. Ještě nikdy totiž nevyhrál turnaj, ve kterém startoval společně s Woodsem a to se bohužel potvrdilo i na výborně připraveném hřišti St. Leon-Rot poblíž Heidelbergu. Poslední den začínal Skot s náskokem jedné rány a dvě birdie na prvních dvou jamkách ho rychle dostali na rozdíl tří. Následný Woodsův eagle sice tento náskok snížil, ale bitva takto pokračovala v průběhu celých osmnácti jamek. Woodsův dlouhý putt do paru na poslední jamce znamenal jediné – rozehrávka s Montgomeriem.
Colin, který se trápil s problémy zad již mohl vzdorovat jen symbolicky. Na první jamce play-off zvedal Tiger vítězně ruce nad hlavu, když míček jen objel jamku a zůstal na její hraně. Vše se nakonec rozhodlo na třetí jamce rozehrávky, kdy Colin drajvoval do fervejového bunkeru a následná rána skončila ve vodě. Vítězství a šek na 410 tisíc eur si tedy z Evropy odváží Tiger Woods. Zdá se, že se tento turnaj stane jeho oblíbeným neboť ho vyhrál již třetí v průběhu posledních čtyř let.
Na třetím místě skončil mladý Angličan Justin Rose.
Alex Čejka, který zde také startoval si nevedl zle. Po prvním dni dokonce vedl a i poté se držel na vedoucích místech. Nakonec si vybojoval dělené šestnácté místo (64-70-71-73) -10.

Výsledky: 1. Tiger Woods (69-67-64-68) -20
2. Colin Montgomerie (66-68-65-69) -20
3. Justin Rose (71-65-66-67) -19

Ve svých 45 letech je Nick Price stále výborným hráčem. Dokázal to na tunaji série US PGA Tour – MasterCard Colonial, který se konal ve Fort Worth v Texasu. Vypjal se k velkému výkonu a předváděl především výborné putty, které mu nakonec zajistili celkové prvenství. Do posledního nedělního kola vstupoval s náskokem pěti ran před svými soupeři a ze statistik můžeme vyčíst, že ani v jednom z případů, kdy vedl před závěrečným kolem již své vítězství nepustil. A stalo se tak i zde v nádherném resortu texaského Fort Worth. A to i přes to, že v průběhu posledního kola si Price nechal dýchat na záda Davida Tomse i Kenny Perryho díky svým chybám na prvních devíti jamkách.
Nakonec však svým pronásledovatelům opět odskočil a vyhrál s náskokem pěti ran před Davidem Tomsem, který se již potřetí za sebou objevuje v první desítce.
Na děleném druhém místě byl s Tomsem také Kenny Perry.

Výsledky: 1. Nick Price (69-65-66-67) -13
2. David Toms (71-71-64-66) -8
2. Kenny Perry (70-66-69-67) -8