Woods si najal bývalého caddieho Dustina Johnsona

27.09.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Tiger Woods si najal Joe LaCavu, který se bude nově starat o jeho bag, stane se tak třetím dlouhodobým Woodsovým caddiem. LaCava se rozhodl opustit Dustina Johnsona, jednoho z nejtalentovanějších mladých Američanů a odešel pracovat pro bývalou světovou jedničku, která již dva roky na tour nevyhrála. Woods se o LaCavovi vyjádřil na svém Twittru: „Joe LaCava je výborný caddie, známe se od dob, kdy jsem byl ještě amatérem a na spolupráci s ním se těším.“

Zprávu potvrdil i David Winkle, Johnsonův agent ze společnosti Hambric Sports Management, který byl velmi překvapen, jelikož si oba dva povahově velice sedli. Rozhodujícím faktorem pro ukončení jejich spolupráce byl ale čas. LaCava dlouhou dobu pracoval pro Freda Couplese, spolupráce skončila v létě, kdy Couples sháněl caddieho a LaCavův hrací rozvrh byl omezen kvůli zdraví. Trenér Butch Harmon LaCavu doporučil Johnsonovi a v neděli řekl, že byl doslova šokován náhlou změnou.

Nejvíce mu podle jeho slov vadilo, že Woods nezavolal přímo Johnsonovi a nezeptal se ho, jestli si může s LaCavou promluvit. Harmon s Woodsem také spolupracoval a byl jeho jednáním trochu pobouřen. Woodstoto léto ukončil spolupráci se svým bývalým caddiem Stevem Williamsem po necelých třinácti letech, jelikož Williams spolupracoval s Adamem Scottem, zatímco se Woods léčil s kolenem.

LaCava údajně o celé věci informoval Johnsona po finálním kole Tour Championship. Zatím ale ani jeden z hráčů o výměně nepromluvili veřejně. Johnson minulý měsíc vyhrál The Barclays a bag mu tehdy tahal právě LaCava, novinka pro něj byla překvapením. Nicméně LaCava má dvě děti ve věku 12 a 14 a samozřejmě s nimi chce trávit více času doma. Johnson má pro změnu v plánu příští rok se stát členem European Tour, což by znamenalo čtyři nové turnaje v kalendáři. Woods má naopak, i když je zdravý velmi limitovaný hrací plán.

Otázkou je jestli bude ze změny hráče LaCava profitovat, Woods na PGA Tour za poslední dva roky nevyhrál a ani se tento rok nekvalifikoval do FedEx Cupu, hlavně proto, že téměř čtyři měsíce nehrál kvůli zranění.

Woods potvrdil, že je jeho levá noha silnější, než kdy před tím. Dalším turnajem, na kterém hraje je Frys.com Open za necelé dva týdny v CordeValle, zhruba hodinu od San Francisca, také si zahraje Australian Open a Presidents Cup, soutěž, ve které budou i všichni jeho caddie, jako je Mike Cowan (nyní s Jimem Furykem) a Steve Williams, který pracuje pro Scotta.


Aneta Zárubová