Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

WOODS PŘEKROČIL SVŮJ STÍN

03.03.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Tradičně špatné výsledky v jamkových soubojích chtěl hodit za hlavu Tiger Woods a podařilo se mu to dokonale, když o víkendu vyhrál turnaj WGC Accenture Match Play Championship v LaCostě v Kalifornii.

WGC – Accenture Match Play Championship
LaCosta, Kalifornie
Netradiční formát turnajů – jamkovka je systémem, kterým se hraje WGC Accenture Match Play Championship. Hlasy, které volají po změnách v tomto turnaji sílí a tak se čekalo, jak se s prvním kolem vypořádají favorité. Těm se totiž tradičně nedaří, což lze dokumentovat fakty z minulého roku, kdy Tiger Woods vypadl hned v prvním kole s Peterem O´Malleym. Překvapivým vítězem se tak loni stal až 62. nasazený hráč Kevin Sutherland. Návrhy na změnu turnaje vycházejí zejména z ratingu televizní sledovanosti, která klesá úměrně s vypadáním favoritů.
I tentokráte první kolo znamenalo konečnou stanici pro mnoho předních hráčů – Ernie Els, Retief Goosen, Bernhard Langer, Sergio García či Colin Montgomerie. Els nestačil na Phila Tataurangiho, Goosen vypadl s Haasem a Monty byl vyřazen Alexem Čejkou. Tomu se zde dařilo a musela ho mrzet až smolná prohra s pozdějším finalistou Davidem Tomsem. Čejka sice ještě na 16. jamce vedl 1 up, ale poté dvě ztracené jamky znamenaly prohru. I přesto Alex dosahuje na amerických fervejích velmi dobrých výsledků – ze sedmi turnajů šestkrát prošel „cutem“ a s 277 tisíci dolarů je na průběžném 43. místě.
Překvapivě nejlépe se z favoritů dařilo Tigeru Woodsovi. Nepochybujeme o jeho herních kvalitách, čehož důkazem jsou dva amatérské tituly z národních jamkovek, ale v profesionálním ringu takovéto výsledky zatím zopakovat nedokázal. Woods si bez větších problémů proklestil cestu do finále (Petterson, Choi, Leaney, Hoch), když jediným opravdu dramatickým zápasem byl souboj o finále s Adamem Scottem. Tento duel se musel rozhodnout až na 19. jamce a vyhrál ho Woods.
Ve finále ho čekal další Američan, David Toms. Ten se na své cestě do posledního duelu dostal přes Hansena, Rileyho, Čejku, Kellyho a Lonarda.
Finále, které se hraje na 36 jamek začalo velikým náporem Woodse, který po polovině duelu vedl již o čtyři jamky. Zdálo se, že tento rozdíl je více než propastný, ale Toms se nechtěl vzdát bez boje. V jednu chvíli dokonce dotáhl na rozdíl jediné jamky, ale to bylo bohužel vše, co tentokráte dokázal. Prohrál finálový souboj na 35. jamce a Tiger Woods se tak stal historicky prvním hráčem, který se z prvního nasazeného místa dopracoval až k titulu. A když jsme u historických zápisů, tak Woods se mimo jiné stal i prvním golfistou, který vyhrál všechny čtyři turnaje patřící do série World Golf Championships.
Woods oznámil, že na turnaji v Dubaji o příštím víkendu startovat nebude takže na head-to-head souboj mezi ním a Elsem si budeme muset ještě počkat.
Zápas o třetí místo poražených semifinalistů pro sebe rozhodl Adam Scott, když porazil Petera Lonarda.
[Gallery not found]