obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

WOODS JE PŘED RYDER CUPEM VE FORMĚ

23.09.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Tiger Woods zase dokazuje, že se umí perfektně připravit na vrcholy sezony. Týden před Ryder Cupem vítězí na WGC-American Express Championship v Irsku. *** Na druhé straně oceánu se z druhého vítězství radoval K.J.Choi na Tampa Bay Classic. *** Solheim Cup je zpět v rukou amerických golfistek.

World Golf Championship – American Express Championship
Od samého počátku až do konce nenechával Tiger Woods nikoho na pochybách, že právě on je tím, který si odnese rovný 1 milion dolarů jako cenu pro vítěze. Těsně před začátkem turnaje rozvířil poklidné vody žurnalistické rutiny svým prohlášením, že pro něj má větší význam vítězství v tomto turnaji, než celý Ryder Cup. Kupodivu se za jeho prohlášení postavili i další američtí rydercupoví reprezentanti a tak se začalo spekulovat o tom, že v nadcházejícím klání budou mít Evropané týmovějšího ducha než individualisticky naladění Američané. Vše se bude rozhodovat v Belfry o nadcházejícím víkendu.
Tiger začal tento turnaj ve velkém stylu, když ve čtvrtek zahrál rekord hřiště Mount Juliet Golf Clubu v Irsku – 65 ran, tedy 7 pod par. Tento výkon zopakoval i v pátečním dni a tak se dostal do vedení o dvě rány před Jerry Kellym, který dokázal také zahrát 7 pod par. V sobotu k těmto výsledkům přidal další „bogey-free“ kolo a na konci dne zapisoval 67. Zdálo se, že vše je rozhodnuto, zvláště když Kellymu sobota nesedla a zahrál 70. Karty byly rozdány jasně – Woods vstupoval do posledního kola s náskokem pěti ran a to je pro světovou jedničku více než poklidný rozdíl. Nikdo nevěřil tomu, že by o takovýto náskok mohl Tiger Woods přijít.
V neděli začal Woods jistě a nechával všechny pronásledovatele v uctivé vzdálenosti. Hrdinou dne se stal Retief Goosen, který zahrál fantastické kolo – 62 ran, deset pod par a i díky tomu neměl za ním hrající Woods všechno jisté. Na poslední jamce minul Goosen svou šanci na birdie a společné první místo, neboť zde zahrál Woods nakonec své jediné bogey celého turnaje. Goosenových 62 ran bylo jeho nejnižší číslo v kariéře a ustanovilo nový rekord hřiště. O ten se však musel podělit s mladíkem Sergiem Garciou, který také poslední kolo zahrál fantasticky – 10 pod par a skončil sedmý.
O jedinou ránu tedy Tiger Woods uhájil své vítězství, které je již pátým triumfem na PGA Tour v tomto roce. Celková částka výher již překračuje 6 milionů dolarů a prakticky ho již teď pasuje na vítěze Order of Merit.
Retief Goosen, který skončil za Woodsem druhý i na Masters a zavtipkoval, že by si zasloužil alespoň zelené kalhoty pro druhého v pořadí, se díky sumě 540 tisíc dolarů dostal do čela European Order Of Merit, o 12 tisíc dolarů před svého krajana Ernieho Else.
Třetí v pořadí byl Vijay Singh, kterého sem katapultoval výsledek 65 v posledním kole. O další ránu zpět byli Jerry Kelly a David Toms.
Výsledky:
1. Tiger Woods (65-65-67-66) -25
2. Retief Goosen (67-67-68-62) -24
3. Vijay Singh (67-69-66-65) -21
4. Jerry Kelly (67-65-70-66) -20
4. David Toms (66-67-69-66) -20

US PGA Tour – Tampa Bay Classic
Trochu stranou zájmu médií se uskutečnil turnaj Tampa Bay Classic. Na něm se představil v dobré formě korejský golfista K.J. Choi, který figuruje na 31. místě amerického žebříčku a proto se nedostal na World Golf Championship do Irska (pouze pro první 30 hráčů žebříčku). To ho zřejmě inspirovalo k tomu, že ke svému prvnímu vítězství na PGA Tour na začátku roku na Compaq Classic přidal hned druhé a to právě zde. Úvodní kolo začal ve velkém stylu, když ustanovil nový rekord hřiště Copperhead Course ve Westin Innisbrook resortu – 63 ran. Náskok udržel po celou dobu turnaje až do jeho samotného závěru a zvítězil s největším rozdílem na turnajích v tomto roce – 7 ran.
Na druhém místě skončil Glen Day a o další ránu zpět Mark Brooks.
Pat Perez, který vycházel do posledního kola ze druhé pozice se propadl výsledkem 74 ran až na 7. místo.
Opět se na turnaji objevil i mladíček Ty Tryon, ale svým výkonem nijak neoslnil. Poslední kolo zahrál na 75 ran a skončil celkově s 1 ranou nad par.
Výsledky:
1. Kyoung-Ju Choi (63-68-68-68) -17
2. Glen Day (68-67-70-69) -10
3. Mark Brooks (73-65-70-67) -9

Solheim Cup
Interlachen Country Club byl dějištěm Solheim Cupu – tedy jakési ženské obdoby Ryder Cupu. Američanky měly jistě v živé paměti porážku z minulého klání na evropské půdě, které tak jako v mužském vydání mělo velmi nepříjemnou diváckou kulisu v Loch Lomond.
Na dobré pohodě tohoto souboje nepřidalo prohlášení bývalé kapitánky evropského týmu Catrin Nilsmark, která se o většině amerických hráček vyjadřovala s neskrývaným pohrdáním. „Je za zenitem (prohlásila o Meg Mallon), nemá talent (Michele Redman) a je to malý spratek (Cristie Kerr)“ to byla slova, která stmelila americký tým. I přes nepříznivý stav, kdy do posledního dne šly s rozdílem dvou bodů (9 ku 7) se Američanky dokázaly zvednout a nakonec překvapivě vyhrát Solheim Cup v poměru 15 1/2 ku 12 1/2.
Na nedělním obratu k vítězství se nečekaným půl bodem podílela i Wendy Ward, 56 hráčka světového žebříčku, která nastoupila v singlech proti Annice Sorenstam. Wendy Ward měla dokonce šanci v tomto zápase zvítězit, ale nakonec i z tohoto půl bodu měla radost.
Týmy reprezentovaly:
Evropa: Annika Sorenstam, Carin Koch, Iben Tinning, Mhairi McKay, Laura Davies, Paula Marti, Helen Alfredsson, Suzann Pettersen, Raquel Carriedo, Sophie Gustafson, Karine Icher, Maria Hjorth.
US: Juli Inkster, Laura Diaz, Emilee Klein, Kelli Kuehne, Michele Redman, Wendy Ward, Kelly Robbins, Cristie Kerr, Meg Mallon, Pat Hurst, Beth Daniel, Rosie Jones.

Výsledky:
Pátek – Four ball: US 3 – Evropa 1
Pátek – Foursome: US 1 – Evropa 3
Sobota – Foursome: US 3 – Evropa 1
Sobota – Four ball: US 0 – Evropa 4
Neděle – Single: US 8 1/2 – Evropa 3 1/2

[Gallery not found]