Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

WOODS JE PŘED RYDER CUPEM VE FORMĚ

23.09.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Tiger Woods zase dokazuje, že se umí perfektně připravit na vrcholy sezony. Týden před Ryder Cupem vítězí na WGC-American Express Championship v Irsku. *** Na druhé straně oceánu se z druhého vítězství radoval K.J.Choi na Tampa Bay Classic. *** Solheim Cup je zpět v rukou amerických golfistek.

World Golf Championship – American Express Championship
Od samého počátku až do konce nenechával Tiger Woods nikoho na pochybách, že právě on je tím, který si odnese rovný 1 milion dolarů jako cenu pro vítěze. Těsně před začátkem turnaje rozvířil poklidné vody žurnalistické rutiny svým prohlášením, že pro něj má větší význam vítězství v tomto turnaji, než celý Ryder Cup. Kupodivu se za jeho prohlášení postavili i další američtí rydercupoví reprezentanti a tak se začalo spekulovat o tom, že v nadcházejícím klání budou mít Evropané týmovějšího ducha než individualisticky naladění Američané. Vše se bude rozhodovat v Belfry o nadcházejícím víkendu.
Tiger začal tento turnaj ve velkém stylu, když ve čtvrtek zahrál rekord hřiště Mount Juliet Golf Clubu v Irsku – 65 ran, tedy 7 pod par. Tento výkon zopakoval i v pátečním dni a tak se dostal do vedení o dvě rány před Jerry Kellym, který dokázal také zahrát 7 pod par. V sobotu k těmto výsledkům přidal další „bogey-free“ kolo a na konci dne zapisoval 67. Zdálo se, že vše je rozhodnuto, zvláště když Kellymu sobota nesedla a zahrál 70. Karty byly rozdány jasně – Woods vstupoval do posledního kola s náskokem pěti ran a to je pro světovou jedničku více než poklidný rozdíl. Nikdo nevěřil tomu, že by o takovýto náskok mohl Tiger Woods přijít.
V neděli začal Woods jistě a nechával všechny pronásledovatele v uctivé vzdálenosti. Hrdinou dne se stal Retief Goosen, který zahrál fantastické kolo – 62 ran, deset pod par a i díky tomu neměl za ním hrající Woods všechno jisté. Na poslední jamce minul Goosen svou šanci na birdie a společné první místo, neboť zde zahrál Woods nakonec své jediné bogey celého turnaje. Goosenových 62 ran bylo jeho nejnižší číslo v kariéře a ustanovilo nový rekord hřiště. O ten se však musel podělit s mladíkem Sergiem Garciou, který také poslední kolo zahrál fantasticky – 10 pod par a skončil sedmý.
O jedinou ránu tedy Tiger Woods uhájil své vítězství, které je již pátým triumfem na PGA Tour v tomto roce. Celková částka výher již překračuje 6 milionů dolarů a prakticky ho již teď pasuje na vítěze Order of Merit.
Retief Goosen, který skončil za Woodsem druhý i na Masters a zavtipkoval, že by si zasloužil alespoň zelené kalhoty pro druhého v pořadí, se díky sumě 540 tisíc dolarů dostal do čela European Order Of Merit, o 12 tisíc dolarů před svého krajana Ernieho Else.
Třetí v pořadí byl Vijay Singh, kterého sem katapultoval výsledek 65 v posledním kole. O další ránu zpět byli Jerry Kelly a David Toms.
Výsledky:
1. Tiger Woods (65-65-67-66) -25
2. Retief Goosen (67-67-68-62) -24
3. Vijay Singh (67-69-66-65) -21
4. Jerry Kelly (67-65-70-66) -20
4. David Toms (66-67-69-66) -20

US PGA Tour – Tampa Bay Classic
Trochu stranou zájmu médií se uskutečnil turnaj Tampa Bay Classic. Na něm se představil v dobré formě korejský golfista K.J. Choi, který figuruje na 31. místě amerického žebříčku a proto se nedostal na World Golf Championship do Irska (pouze pro první 30 hráčů žebříčku). To ho zřejmě inspirovalo k tomu, že ke svému prvnímu vítězství na PGA Tour na začátku roku na Compaq Classic přidal hned druhé a to právě zde. Úvodní kolo začal ve velkém stylu, když ustanovil nový rekord hřiště Copperhead Course ve Westin Innisbrook resortu – 63 ran. Náskok udržel po celou dobu turnaje až do jeho samotného závěru a zvítězil s největším rozdílem na turnajích v tomto roce – 7 ran.
Na druhém místě skončil Glen Day a o další ránu zpět Mark Brooks.
Pat Perez, který vycházel do posledního kola ze druhé pozice se propadl výsledkem 74 ran až na 7. místo.
Opět se na turnaji objevil i mladíček Ty Tryon, ale svým výkonem nijak neoslnil. Poslední kolo zahrál na 75 ran a skončil celkově s 1 ranou nad par.
Výsledky:
1. Kyoung-Ju Choi (63-68-68-68) -17
2. Glen Day (68-67-70-69) -10
3. Mark Brooks (73-65-70-67) -9

Solheim Cup
Interlachen Country Club byl dějištěm Solheim Cupu – tedy jakési ženské obdoby Ryder Cupu. Američanky měly jistě v živé paměti porážku z minulého klání na evropské půdě, které tak jako v mužském vydání mělo velmi nepříjemnou diváckou kulisu v Loch Lomond.
Na dobré pohodě tohoto souboje nepřidalo prohlášení bývalé kapitánky evropského týmu Catrin Nilsmark, která se o většině amerických hráček vyjadřovala s neskrývaným pohrdáním. „Je za zenitem (prohlásila o Meg Mallon), nemá talent (Michele Redman) a je to malý spratek (Cristie Kerr)“ to byla slova, která stmelila americký tým. I přes nepříznivý stav, kdy do posledního dne šly s rozdílem dvou bodů (9 ku 7) se Američanky dokázaly zvednout a nakonec překvapivě vyhrát Solheim Cup v poměru 15 1/2 ku 12 1/2.
Na nedělním obratu k vítězství se nečekaným půl bodem podílela i Wendy Ward, 56 hráčka světového žebříčku, která nastoupila v singlech proti Annice Sorenstam. Wendy Ward měla dokonce šanci v tomto zápase zvítězit, ale nakonec i z tohoto půl bodu měla radost.
Týmy reprezentovaly:
Evropa: Annika Sorenstam, Carin Koch, Iben Tinning, Mhairi McKay, Laura Davies, Paula Marti, Helen Alfredsson, Suzann Pettersen, Raquel Carriedo, Sophie Gustafson, Karine Icher, Maria Hjorth.
US: Juli Inkster, Laura Diaz, Emilee Klein, Kelli Kuehne, Michele Redman, Wendy Ward, Kelly Robbins, Cristie Kerr, Meg Mallon, Pat Hurst, Beth Daniel, Rosie Jones.

Výsledky:
Pátek – Four ball: US 3 – Evropa 1
Pátek – Foursome: US 1 – Evropa 3
Sobota – Foursome: US 3 – Evropa 1
Sobota – Four ball: US 0 – Evropa 4
Neděle – Single: US 8 1/2 – Evropa 3 1/2

[Gallery not found]