Wiesberger viděl New York, chce Prahu

20.08.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Před necelými dvěma týdny hrál Bernd Wiesberger po boku Roryho McIlroye. Světovou jedničku vymění za jiné partnery ve flightu, výkonnostně ne tak na výši, zato to bude před diváky v České republice. V americké Valhalle pokazil finálové kolo PGA Championship a skončil na děleném patnáctém místě. Na D+D Real Czech Masters věří rakouský golfista v lepší umístění.

Na turnaj přijel odpočatý. „V minulém týdnu jsem si udělal volno. Prohlédl jsem si New York, bylo to fajn,“ řekl na tiskové konferenci před nadcházejícím kláním. Mohl by v něm ještě vylepšit svou evropskou sezonu. „Letos se mi zatím nedařilo tak jako v minulých letech, skok v žebříčcích po US PGA Championship byl příjemný. Chtěl bych se tady udržet ve hře o titul, tak jako v Kentucky,“ potvrdil.

Wiesberger pochází z města Oberwart poblíž hranice s Maďarskem, kam se na několik dní po návratu z USA uchýlil. „Přijel jsem z domova, cesta mi trvala pět hodin ode dveří ke dveřím. „Je tu se mnou bratr a sestra, budu mít lehčí podporu několika přátel tak jako na Lyoness Open,“ připomněl turnaj, který se hraje v jeho vlasti.

Podle toho, jak mu zbyde čas, hodlá osmadvacetiletý golfista věnovat opět čas procházkám po městě, i když jiném než je americká megapole. „Slyšel jsem, že Praha se podobá Vídni, snad to budu moci posoudit,“ přitakal.

Hlavně je tu ale kvůli golfu a nedělní nezdar z Valhally už překonal. „Jistěže jsem byl zklamán, ale hodně mi to dalo, beru to jako pozitivní zkušenost. Poznal jsem, jaké to je, hrát o velké trofeje. Nedařilo se mi dostávat míče dost blízko, udělal jsem několik chyb. Ale byla tam skvělá atmosféra, hrál jsem i po boku Phila Mickelsona,“ pokrčil rameny nad tím, že velký úspěch nepřišel.

Než se stal profesionálem, vyhrál Wiesberger sedm velkých amatérských turnajů a po přestupu nasbíral šest titulů, vždy po dvou na Challenge Tour, Asian Tour a European Tour. Naposledy se radoval loni na CIMB Niaga Indonesian Masters, předloni zvítězil na domácím Lyoness Open, kde hrál letos play-off, ale byl přemožen Švédem Mikaelem Lundbergem.

Odkazy: … Hřiště AlbatrossHřiště na satelitní mapěStránky Czech MastersFacebook Czech MastersCzechmasters. na Golf.czStránka turnaje na European TourStránky promotéra RelmostWebkamera na hřišti

.