WGM – nový subjekt českého golfového marketingu

05.09.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

V pondělí 2. září 2013 se na tiskové konferenci a turnaji v Berouně představila nová společnost Golf World Marketing a.s. Jejími představiteli jsou bývalý poslanec Pavel Suchánek a internetový specialista a společník portálu Golf.cz Adam Křikava.
Cíle a poslání společnosti jsou podobné těm, které Pavel Suchánek prezentoval při své kandidatuře na prezidenta České golfové federace. Společnost WGM se bude podílet na vybudování dvou golfových vrcholových center v Čechách a na Moravě. Pomocí privátních prostředků, sponzoringu, chce WGM  dále podpořit rozvoj golfově nadaných mladých hráčů v klubech a jednotlivě, včetně sociálně slabších. Ti nejlepší budou postupovat do vrcholových center. Partnery jsou hřiště v Berouně a na Kaskádě. Součástí aktivit budou i zimní zahraniční kempy v teplých krajích.
Společnost dohodla spolupráci se dvěma mladými výkonnostními hráči Stanislavem Matušem a Lucií Hinnerovou, kteří budou zároveň tvářemi společnosti a vzory pro mladé hráče.
Na konferenci byla přítomna Lucie Hinnerová, která zároveň s podporou WGM oznámila ukončení amatérské kariéry a přestup do světa profesionálního golfu. Stanislav Matuš přítomen nebyl, v těch chvílích bojoval v Karlových Varech na mistrovství profesionálů, kde nakonec získal 5. místo.

Po konferenci se konal turnaj hostů WGM Classic. Ve společné kategorii 0-54 zvítězil Juraj Podkonický před Adélou Vojtěškovou a Petrem Novákem.

Pavel Suchánek

Lucie Hinnerová