WGM Czech Open – zvítězil Filip Mrůzek

18.08.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Vítěz Filip Mrůzek

Vítěz Filip Mrůzek

WGM a PGAC – WGM  Czech Open, Beroun (15. – 18.8.2018)

Sobota – finálové kolo
Pátý ročník WGM Czech Open podruhé vyhrál Filip Mrůzek (-22). V posledním kole hrál 68 úderů. Závěr udělal napínavým, když na posledním greenu přetáhl a míč skončil ve vodě. Po příhře k vlajce  putoval do bogey. Pokud by nedal a Cruz v závěsu by svůj put proměnil, následovala by rozehrávka. Mrůzkův put však byl úspěšný, zatímco Cruz svůj sedmdesáti centimetrový put neproměnil a bylo jasno, zůstal druhý (-21). Titul a odměna 200.000 korun patří českému hráči.

„Zbytečně jsem zazmatkoval a byly to nervy, “ prozradil po hře Mrůzek. Vůbec jsem nepočítal s tím, že by Tiago ten putt nedal, protože celé kolo puttoval skvěle. Jsem rád, že jsem vyhrál a potvrdil, že jsem zase o něco silnější hráč. Bojoval jsem s únavou, hrál sedmý turnaj v řadě a po druhém kole přemýšlel o odstoupení. Nakonec jsem udělal nový rekord, svůj osobák i rekordní vítězné skóre, takže spokojenost,“ prohlásil šestadvacetiletý český profesionál, který se stal prvním hráčem, který dokázal turnaj vyhrát dvakrát.

Třetí místo získal Aleš Kořínek (-19).  V posledním kole zahrál pět ran pod par. „Poslední kolo bylo super, sešli jsme tři hráči ve flightu, kteří si sedli, a myslím, že jsme předváděli hezký golf. Snad jen ve třetím kole jsem trochu vypadl z tempa, ale jinak jsem byl spokojený se svou hrou,“ konstatoval Kořínek.

Fantastický výsledek podal amatér Gordan Brixi (-11). Skončil na 4. místě a je nejlepším amatérem všech pěti ročníků WGM Czech Open.

Další pozice: 5. Cafourek (-9), Dostál, Sedláček, Zvarík (-7), 11. Švajlen, Páleník, Siakala (-6), 19. Šimek,Tintěra  (-5), 21. Nič, Phillips (-3), 25. Hlas-am (-1), 26. Miler-am (E), 28. Ajster, Němeček (+1), 30. M.Příhoda (+2), 35. Dědek (+4), 40. Velenský, Schovánek (+6), 50. Ráža-am  (+12). 

Měření sil mezi profesionály a amatéry vyznělo jasně pro profesionály. S výjimkou Brixiho na exkluzivním 4. místě, 25. místa Tomáše Hlase a 26. místa Vlastimila Milera se amatéři výrazněji neprosadili. Ze zhruba šesti desítek zúčastněných jich čtrnáct prošlo cutem mezi 62 postupujících a většina skončila v druhé půlce tabulky.

WGM Czech Open se povedl ve všech směrech. Pátý ročník měl skvělou účast nejlepších českých a zahraničních hráčů. Dvakrát byl vyrovnán a jednou překonán rekord hřiště, který Filip Mrůzek ve třetím kole nastavil na 62 ran, dvakrát padlo Hole in One. Hřiště kvůli suchu bylo bez roughu a umožnilo krásné výsledky, včetně rekordního celkového skore -22. Čtyři kola proběhla při vyšších teplotách, ale občas zafoukalo a oblačná obloha několikrát ulevila od prudkého slunce. Velkoryse řešený berounský resort poskytl komfortní zázemí pro hráče, včetně skvělého cateringu klubové restaurace. Příkladné zázemí bylo připraveno pro práci médií, včetně promptních a obsáhlých tiskových zpráv.

Konečné výsledky

Konečné Top 10

WGC18_Top10_4

Vítěz Filip Mrůzek  (video PGAC)                                       Promotér Pavel Suchánek

   

Vyhlášení (video PGAC)

.

.

foto Ivan Paggio

.

.f

Filip Mrůzek

Filip Mrůzek

Pátek – třetí kolo
Filip Mrůzek ustanovil nový rekord hřiště –  62 ran. Eagle, devět birdie a jedno bogey, deset ran pod par je zápis Filipa Mrůzka ve třetím kole WGM Czech Open a nové nejnižší číslo kdy zahrané na hřišti Golf Resortu Beroun.
Výsledek a celkové skore -18 postavilo Mrůzka do čela pořadí. Na druhém místě je Tiago Cruz (-16), na třetím Aleš Kořínek (-14).
„Nakopla mě už první devítka, po které jsem byl čtyři pod,“ popisuje Mrůzek. „Byl jsem zakouslý a pořád jsem si říkal: pojď, zahraj další birdie. Sedlo mi všechno. Pálil jsem dlouhé rány, o hůl delší než jindy. A navíc rovné rány. Na co jsem sáhl, to šlo. Zahrál jsem sice i jedno bogey, ale jinak jsem žádný problém neměl. Zítra do toho zase naplno, s pokorou, ale chci turnaj vyhrát,“ prohlásil vítěz z roku 2015. 

Amatér Gordan Brixi

Amatér Gordan Brixi

Fantastické je i 4. místo šestnáctiletého amatéra Gordana Brixi (-13). Stejně jako Kořínek zahrál jednu ránu pod par. „Bylo pro mě zajímavé zahrát s tak zkušenými hráči, vidět jejich koncentraci na hru, ale jinak jsem se soustředil jen sám na sebe a na svou hru. Dnes byli o poznání těžší pin pozice a to, co mně včera šlo dovnitř, dnes jamku míjelo. Ale opět jsem hrál pod par, a to se počítá,“ poznamenal Brixi, který hned po hře upaloval na driving a ještě si po osmnácti jamkách v úmorném vedru přidával tréninkové dávky.

Další pozice: 5. Tintěra (-10), 6. Cafourek, Valášek (-9), 8. Páleník, Zvarík, Siakala (-8), 12. Elli, Sedláček (-7), 15. Phillips (-6), 17. Šimek, Dostál (-5), 22. Puchmelter (a), Nemeček, Nič (-1), 28. Dědek (E), 35. Miler (a) (+2), 46. Ráža (a) (+6), 50. Newell, Lisý(a), Velenský (+8).

Tento ročník turnaje se zapíše zlatým písmem do kroniky Golf Resortu Beroun. Loňských konečných -18 Petra Niče dosáhl letos Mrůzek už po třech kolech. Dvakrát vyrovnaný a jednou překonaný rekord hřiště odměňuje pořadatele rekordními čísly. A k dispozici pro další zlepšení je ještě celé jedno kolo.
Turnaj vyznívá jednoznačně pro profesionály. Jediný amatér, který se prosadil,  je v Americe žijící a hrající Gordan Brixi.

Leaderboard

Top 10 třetího kola

WGC18_Top10_3

.

 .

Tiago Cruz

Tiago Cruz

Čtvrtek – 2. kolo.
Portugalec Tiago Cruz po Páleníkovi podruhé vyrovnal rekord hřiště, 63 ran. Eagle a sedm birdie, devět ran pod par je nejlepší výsledek dne a dává Portugalci celkové skore -13. Cruz je v Česku letos už podruhé. Hrál Challenge na Zbraslavi, kde neprošel cutem.

První místo s Cruzem  dělí Aleš Kořínek. Včera 66, dnes 65 s eaglem a pěti birdie. „Problémů ve hře jsem moc neměl, řekl po hře Kořínek. „Párkrát jsem hrál z fairwayového bunkeru, ale pokaždé byl míček v dobré pozici. Proměnil jsem pár puttů a také jsem dvakrát i kus štěstí – na jedenáctce a osmnáctce. Teď to chce v takové hře jen pokračovat,“ pochvaloval si bývalý fotbalový brankář Zlína.

Na třetí pozici se senzačně vyhoupl amatér Gordan Brixi. Eagle, sedm birdie a jedno bogey daly druhý nejlepší výsledek dne  64 ran a celkové skore -12.
„Vyrovnal jsem si osobní rekord. Na rozdíl od včerejška se mi povedl začátek. Včera jsem hrál první devítku jednu nad, dneska -5. Všechno dnes fungovalo. Tohle hřiště je férové, a když trefíte dobrou ránu, většinou jste za ní odměněni,“ konstatoval Brixi.

Po dvou vyrovnaných kolech 66 a 68 ran se na čtvrtou pozici posunul Slovák Peter Valášek, který si příští týden zahraje na D+D Real Czech Masters na Albatrossu. „Oproti úvodní rundě jsem zahrál ještě víc birdie, ale také jsem na čtyřce zahrál „dabláče“. Byl jsem moc agresívní. Ale jinak to bylo dobré kolo. Když jsem udělal chybu, dokázal jsem ji vymazat. Takové skóre bych za týden na Albatrossu bral,“ usmíval se slovenský profesionál se skóre -10.

Jan Cafourek a Lukáš Tintěra jsou společně na 5. místě (-9). „Tak docela spokojený nejsem, protože jsem neproměnil docela dost možností. Na těžší devítce jsem dobře začal, zahrál jsem prvních devět jamek tři pod, ale na druhé už to tolik nešlo. Nedělal jsem žádné velké chyby, ale sbíral jsem zbytečné rány navíc,“ popsal Cafourek druhé kolo, které startoval z jamky č. 10.

Filip Mrůzek dnes důkladně zabral, zlepšil se o šest ran. Hrál spoustu birdie, bylo jich celkem devět a dvě bogey. Celkem 65 ran a výstup na 5. místo (-8).  „První devítka, kterou jsem startoval z desítky, nebyla nic extra, říká Mrůzek. „Šel jsem jí jednu pod, ale na druhé jsem přidal šest berdíků a tři pary. Nezastírám ale, že v jednu chvíli jsem už fakt nemohl. Jedeme sérii turnajů v kuse a už to hodně cítím. Dostal jsem do sebe redbull, který nesnáším, ale postavil mě na nohy. Ztrácím pět ran na čelo a jsem pořád ve hře,“ pochvaloval vítěz z roku 2015.

Skvělý výkon podává Petr Dědek. Včera 68, dnes 69 a patří mu zato místo v To 10, dělená devátá pozice (-7).
Lídr prvního kola Štefan Páleník se v druhém kole zhoršil o dvanáct úderů a ustoupil na 14. místo (-6).
Obhájce loňského vítězství Petr Nič ani v druhém kole nedal lepší výsledek. Hrál 71 ran, jednu pod par a  patří mu 27. pozice (E).

Další pozice: 7. Siakala (-8), 14. Phillips, Zvarík, Dostál (-6), 18. Šimek (-5), 20. Švajlen (-4), 22. Němeček, Sedláček (-3), 25. Elli (-2). 27. M.Příhoda, Puchmelter (am) (E),  39. Miler (am) (+2), 42. Ajster (+3), 48. Ráža (am) (+4), 55. Lisý (Am), Newell  (+7).

Do pátečního třetího kola postupuje 60 hráčů a dělená místa.

Leaderboard

Top 10 druhého kola

WGC18_Top10_2

.

.

Štefan Páleník

Štefan Páleník

Středa – 1. kolo
Pátý WGM Czech Open se úžasnými výkony v ideálním počasí rozjel hned na plné otáčky. Československý hráč Štefan Páleník v úvodu vyrovnal Mrůzkův loňský rekord hřiště 63 ran. Eagle, osm birdie a jedno bogey dalo devět ran pod par a vedoucí pozici (-9).

„Dlouhou hrou jsem nic nekazil, krátkou jsem si vytvářel šance a ty jsem proměňoval,“ říká Páleník. „Bylo to hodně o puttování. Proměnil jsem tak pět šest puttů do dvou metrů. Hřiště navíc už dobře znám, ale je fakt, že devět pod jsem tady nikdy nezahrál. Osobák jsem měl -5,“ okomentoval kolo třicetiletý profesionál.

Za ním se plnou rychlostí řítí Angličan Sam Cutting. Se sedmi čistými birdie, 65 ranami, je zatím na druhém místě probíhajícího kola (-7). O třetí místo (-6) se dělí Slovák Peter Valášek, Marek Siakala a Aleš Kořínek.

Na 7. pozici jsou Milan Vantuch, Jan Cafourek a Peter Švajlen. Nabitá je 10. pozice (-4), kde jsou Vít Šimek, Lukáš Tintěra, Benjamin Palanszki  a první amatér Gordan Brixi.

Filip Mrůzek je zatím na 26. pozici (-1). Hrál skvěle, ale do vyšších pozic ho nepustilo double bogey, které mu uteklo na páté jamce. Ve skorkartě má dále čtyři birdie a jedno bogey.

Hřiště potrápilo obhájce loňského vítězství Petra Niče. Zahrál sice eagle na páté jamce, ale přidal k němu šest bogey a tři birdie. Je to 73 ran, jednu nad par. Nič je na 35. místě (+1). „Netrefoval jsem rány, železa byla tragická a nedařilo se mi ani proměňovat putty. Zahrál jsem tři bogey ze třiceti metrů před greenem. Na pětiparech to bylo minus pět, ale zbytek +6. Byla to taková křeč, prostě nebyl den,“ smutně vypočítal Nič.

Golfový resort Beroun má jako každé lepší hřiště na střeše kvalitní webkameru. Jejím prostřednictvím můžete sledovat dění na jedničce, sedmičce, desítce odpališti, osmnáctém a šestém greenu.

Další pozice: 17. Sedláček, Dědek, Elli, Zvarík, Dostál (-3),  23. Miler (am) (-2), 31. Pokorný, J.Němeček (E), 35. Velenský, Suchan (+1), 18. Ráža (am), Puchelter (am) (+3), 57. Babický, M.Příhoda, Lugosi, Ajster (+4), 70. Šebrle (+5), 94-. Vymazal, Lisý (+8).

Leaderboard

Top 10 prvního kola

WGC18_Top10_1

.

.

KlubovnaBeroun129

Klubovna Golf Resortu Beroun

Úvod
Čtyřkolový turnaj pro profesionály a amatéry se popáté koná v Berouně. Je určen především pro české hráče a plní úkol společného turnaje pro profesionální a amatérské golfisty.

Pro profesionály je to národní turnaj s nejvyšším Prize Money. Výše odměn je 600.000 Kč, ze kterých vítěz obdrží rovných 200.000. Pro amatéry je to možnost měření sil s profesionálními hráči, které má navíc vyšší hodnocení amatérů pro světový žebříček WAGR.

Turnajové pole tvoří 164 hráčů. S výjimkou Matuše a Liesera, kteří hrají Challenge Tour a Pro Golf Tour se účastní celá česká profesionální špička. Mrůzek, Cafourek, Kořínek, Příhoda, Nič, Tintěra, Siakala nebo Šebrle. Ze Slovenska přijeli Zvarík, Švajlen, z Maďarska Palanszki, Lugosi, z Itálie Elli.
Z amatérů budou hrát  Brixi, Strýček, Lisý, Ráža, Miler, Vymazal nebo Angličan Lawrence.

Po druhém kole bude proveden cut pro 60 nejlepších a dělená místa.

Hřiště Golf Clubu Beroun má par 72 a délku 6.078 metrů.Loni zvítězil Petr Nič rekordním skore -18.

Pozor, v Berouně uvidíte nevídané. Vzhledem k vedrům jsou pro tento turnaj profesionálů povoleny krátké kalhoty.

Leaderboard

Odkazy:   Golf Beroun   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Webkamera

.