World Golf Championships – Dell Technologies Match Play 2018 vyhrál Bubba Watson

20.03.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
BubbWatson

Bubba Watson

WGC – Dell Technologies Match Play, Austin, Texas, USA
(21. – 25.3.2018, časový posun -7 hodin)

Neděle – finále
Bubba Watson nedal v zápase o titul Kevinu Kisnerovi žádnou šanci. Povolil mu jedinou jamku, sám jich vyhrál osm. Finálový zápas skončil už na 12. jamce výsledkem 7/6.

V zápase o třetí místo porazil Alex Noren Justina Thomase 5/3 na 15. jamce. Noren vyhrál šest jamek, Thomas uspěl pouze na dvou, sedm jamek bylo půlených.

Konečné výsleddky

.

.

Pavouk jamkovky

PavoukWGCDell18Fin2

Sestřih finále a zápas o 3. místo

.

AustinCCClubhouse

Klubovna Austin Country Clubu

Neděle – semifinále jamkovky
Jako první skončil zápas Bubby Watsona a Justina Thomase. Hráči došli na 16. jamku, kde zvítězil Bubba Watson 3/2. Thomas kladl odpor ještě v první devítce, kde dvakrát srazil Bubbovu narůstající výhodu. Watson měl k dobru tři jamky, Thomas dvě, takže v půlce kola vedl Watson o jamku. V druhé devítce už měl navrch jenom Watson, vyhrál další dvě jamky a Thomas už žádnou.
Druhý zápas vyhrál Kevin Kisner nad Alexem Norenem na 19. jamce. Kisner vyhrál úvodní jamku a pak hráli pět nerozhodných jamek. Na sedmé jamce převzal iniciativu Noren, sedmičku a osmičku vyhrál a o jamku vedl. Kisner vyhrál dvanáctou jamku, srovnal skore a až na osmnáctku došli All Square. Na 19. jamce zahrál Kisner par, Noren bogey a bylo rozhodnuto.

Finále  WGC Dell Technologies Match Play 2018 budou hrát:

Kevin Kisner a Bubba Watson

PavoukWGCDell18x

Sestřih semifinále

.

Sobota – čtvrtfinále jamkovky
První dva zápasy čtvrtfinále byly jednoznačné pro vítěze. Kevin Kisner doslova „spláchnul“ Iana Poultera 8/6, což znamená, že vyhrál o osm jamek a skončili už po 12. jamce.
Bubba Watson také s přehledem vyhrál o pět jamek a vyprovodil Kiradecha Aphibarnrata z 15. jamky s výsledkem 5/3.
Alex Noren a Cameron Smith došli na na 16. jamku, kde Noren vyhrál 4/2.
Nejtěsnějším výsledkem vyhrál Justin Thomas. Kyle Stanleyho porazil těsně 2/1.

Semifinálové dvojice jsou
Kevin Kisner  vs. Alex Noren
Bubba Watson vs. Justin Thomas 

Leaderboard

Pavouk jamkovky – čtvrtfinále

PavoukWGCDell18

.

Sestřih 1. kola jamkovky a čtvrtfinále

.

AustinCCClubhouse

Klubovna Austin Country Clubu

Sobota – 1. kolo jamkovky
První kolo vyřazovací jamkovky určilo postupující do čtvrtfinále a velkého vyřazeného hráče Sergio Garciu.
Sergio Garcia podlehl Kyle Stanleymu 3/1. Další favorité už nechybovali. Justin Thomas vyprovodil  Si Woo Kima už na 13. jamce 6/5, Patrick Reed podlehl Alexovi Norenovi 5/3, Bubba Watson „pomstil“ McIlroye vyřazením Briana Harmana 2/1, Cameron Smith vyřadil Tyrrella Hattona 2/1 a Kiradech Aphibarnrat vyhrál nad Charlesem Howelem 1Up. Duel Kevin Kisner – Matt Kuchar vyhrál na poslední jamce Kisner 1Up.
Odpoledne proběhnou čtvrtfinálové zápasy dvojic Kisner-Poulter, Smith-Noren, Aphibarnrat-Watson a Stanley-Thomas.

Pavouk jamkovky – 1. kolo

PavoukWGCDell18

.

AustinGCBridgePátek – 3. kolo
Dustin Johnson potřetí prohrál a v jeho skupině postupuje Kevin Kisner, protože druhý možný postupující Adam Hadwin svůj zápas s Wiesbergerem jenom vypůlil.
Rory McIlroy se mohl zachránit jedině kdyby porazil dnešního soupeře Briana Harmana. Ten ale sázel berdíka za berdíkem, McIlroyovi nic nedovolil a byl s ním hotov už na 15. jamce. Harman vyhrál o pět jamek a do pavouka 16 hráčů postupuje on.
Jordan Spieth ve 4. skupině prohrál svůj zápas s Patrickem Reedem a pustil ho mezi 16 nejlepších.
Sergio Garcia nezaváhal a jako vítěz 7. skupiny postupuje bez ztráty bodu. Xandera Schauffele porazil 3/1.
Druhý hráč světového žebříčku Justin Thomas rozdrtil Francesca Molinariho 7/5 a bez ztráty bodu vyhrál 2. skupinu.
Dalším suverénem je Ian Poulter, který ve skupině také vyhrál všechny tři zápasy a postoupil do elitní šestnáctky.
Phil Mickelson sice svůj zápas vyhrál, ale vyhrál i Charles Howel III a Mickelsona přeskočil ve skupině o jeden bod. Mickelson se do pavouka nedostal.
Matt Kuchar vyhrál poslední, 16. skupinu také díky Hole in One na 7. jamce.

Šestnáct hráčů postupujících do závěrečné jamkovky:
Kisner, Thomas, Aphibarnrat, Reed, Smith, Harman, Garcia, Oosthuizen, Poulter, Stanley, Watson, Hatton, Noren, Howell III, Kim a Kuchar.

Leaderboard    Pořadí ve skupinách

Výsledky ve skupinách – 3. kolo

Sklupiny3k

Pavouk 16 nejlepších – nasazení

PavoukWGCDell18

Sestřih 3. kola

.

.

Trophy129Čtvrtek – 2. kolo
Dustin Johnson prohrál i v druhém kole a loňské vítězství už neobhájí. S Kanaďanem Adamem Hadwinem skončili už na 15. jamce 4/3, kde měl Hadwin čtyři vyhrané jamky navíc. I kdyby ve třetím kole nad Kisnerem zvítězil, do pavouka šestnácti nejlepších se Johnson už nedostane.
Naopak, druhé vítězství si ve 4. skupině připisuje Jordan Spieth, když porazil Číňana Haotonga Li 4/2 a má stejný počet bodů s Patrickem Reedem. O postupu ve skupině rozhodne jejich páteční zápas.
Sergio Garcia si ve své skupině také jde pro nasazení do pavouka. Porazil Dylana Frittelli 2 Up. Má už dvě vítězství a o postupu rozhodne páteční zápas s Schauffelem, který má stejný počet bodů.
Rory McIlroy se po porážce od Uihleina v prvním kole oklepal. S Venezuelanem Jhonattanem Vegasem si poradil 2/1. Pro postup do pavouka musí ve třetím kole porazit Briana Harmana a Uihlein nesmí vyhrát, jinak hrají rozehrávku.
Těsně vyhrál i Phil Mickelson. Nad Japoncem Satoshi Kodairou vyhrál 1Up. Šanci na postup do pavouka má, pokud porazí Cabrera Bella a Charles Howell II prohraje.
Jon Rahm má pouze půl bodu. Po půlení prvního kola nebodoval v druhém, když prohrál s Američanem Chezem Reavie 1Up a už nemá šanci na postup.
Nejvýrazněji, 7/6 vyhrál v druhém kole Tommy Fleetwood. Kevina Chappela vyprovodil už na 12. jamce, kde měl o sedm vyhraných jamek víc.
Není bez zajímavosti, že žádný zápas druhého kola neskončil remízou.

Leaderboard    Pořadí ve skupinách

Výsledky ve skupinách – 2. kolo

Sklupiny2k

Sestřih 2. kola

.

LogoWGCDell43Středa – 1. kolo
Že v jamkovce nemá nikdo nic jisté se na vlastní kůži přesvědčili favorité Dustin Johnson, Rory McIlroy i Phil Mickelson. Johnson prohrál první zápas s Rakušanem Berndem Wiesbergerem 3/1, Rory McIlroy podlehl Petru Uihleinovi 2/1 a Phil Mickelson prohrál s Charlesem Howelem 3/2.

Další favorité už si vedli lépe. Jon Rahm vypůlil s Keeganem Bradley, Jordan Spieth porazil Charla Schwartzela 2/1, Sergio Garcia těsně vyhrál nad Shubhankarem Sharmou 1Up a Justin Thomas vyhrál nad Luke Listem 2/1.

Leaderboard

Výsledky ve skupinách – 1. kolo

Sklupiny1k

Sestřih 1. kola

.

.

JohnsonDustinWGC17

Dustin Johnson – vítěz 2017

Úvod
World Golf Championship (WGC) je sérií čtyř každoročních akcí, pořádaných Mezinárodní federací PGA Tours. Všechny čtyři WGC turnaje jsou oficiální událostí  PGA Tour, European Tour, Japan Golf Tour, Asian Tour, Sunshine Tour a PGA Tour of AustralasiaBřeznový Mexico Championship vyhrál Phil Mickelson, Dell Technologies na jamky se hraje tento víkend, Bridgestone Invitational se hraje v srpnu na rány a říjnový HSBC Champions také na rány.

Do turnaje je nasazeno prvních 64 hráčů žebříčku OWGR, v případě neúčasti další v pořadí.
Na startu budou z první desítky světového žebříčku Johnson, Thomas, Rahm, Spieth, Matsuayma, McIlroy a novopečený otec Garcia. Neúčastní Justin Rose, Rickie Fowler a Brooks Koepka.

Hráči jsou losem rozděleni do šestnácti čtyřčlenných skupin. K prvním šestnácti hráčů žebříčku byli do každé skupiny vylosováni tři hráči. V každé skupině odehrají hráči od středy do pátku tři zápasy každý s každým. Za vítězství obdrží jeden bod, za půlení půl bodu, za prohru nic.

Šestnáct vítězů skupin postoupí do pavouka jamkovky, která začne v sobotu.

Skupiny:

ZakladniSlupiny

Odkazy:      Austin CC     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje     Loňské zpravodajství

.