WESTWOOD POTVRDIL SVOU FORMU

29.09.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

Na prastarém Old Course v St.Andrews skončil tradiční Pro-Am pod názvem dunhill Links Championship a zvítězil zde Lee Westwood. Na americké půdě zase po dlouhých třinácti letech zvedl pohár nad hlavu Tommy Armour III na Valero Texas Open.

European PGA Tour – dunhill Links Championship
Kingsbarns, Carnoustie, St.Andrews

Na třech tradičních baštách golfového sportu – Kingsbarns, Carnoustie a St.Andrews se minulý týden konal turnaj dunhill Links Championship. Jedná se vlastně o Pro-Am, ve kterém spolu soupeří dvojice složené vždy z jednoho profesionála a jednoho amatéra. Na startu lze vidět mnoho známých tváří z kulturního i sportovního života. Tak například Thomas Bjorn měl za svého partnera bývalého brankáře Manchesteru United Petera Smeichela. Tradičním účastníkem tohoto klání je herec Hugh Grant, ale nejčastějšími jsou rodinné dvojice. K těm patřily tentokráte otec a syn Elsovi či Torranceovi. Daniel Torrance je teprve patnáctiletý kluk, ale jeho výkon po boku slavnějšího otce byl skvělý. I díky jeho výkonu se mohl bývalý rydercupový kapitán Evropy radovat z celkového vítězství v týmové soutěži.
Ve třech dnech musí hráči zvládnout tři hřiště, aby si to poté pár nejlepších mohlo rozdat ve finále na Old Course v St.Andrews. Ve skvělé formě se představil Lee Westwood. Vítězství na BMW International v Německu ho dostalo do výborné pohody a ta byla cítit z každého jeho pohybu. Fantastický výkon předvedl na Kingsbarns, kde 62 ranami vyrovnal rekord hřiště a zahrál albatros. V posledním dni se na něj tlačil především Ernie Els, jehož finiš byl úctyhodný – birdie, birdie. Westwood se však dostal o ránu do vedení na 16.jamce a poté již dvěma pary zakončil vítězné tažení na dunhill Links Championship.
Před rekordní návštěvou více než 14 tisíc diváků přebíral vítěznou trofej a šek na 700 tisíc eur.
Na třetím místě skončil mladý Francouz Raphael Jacquelin, který tak potvrzuje, že jeho jméno budeme ještě vídat na předních místech výsledkových tabulí.
Výsledky:
1. Lee Westwood (70-68-62-67) -21
2. Ernie Els (72-65-67-64) -20
3. Raphael Jacquelin (69-68-64-69) -18

US PGA Tour – Valero Texas Open
LaCantera Golf Club, San Antonio, Texas

Třináct let bez vítězství… 366 turnajů bez náznaku úspěchu… to byla nelichotivá bilance hráče slavného golfového jména – Tommyho Armoura III. Nicméně ani jedno již není pravda. Tommy Armour dostál svému talentu a na turnaji Valero Texas Open zvítězil s přesvědčivým náskokem sedmi ran. Tommy hrál výtečně. Skvěle puttoval a hra wedgkami byla vynikající. I to byl nakonec základ jeho famózního výkonu. V průběhu celé soutěže zahrál pouze dvě bogey, když tím druhým zakončil celý turnaj. Měl 35 jednoputtů a pouze jediný troj-putt. Podtrženo, sečteno… již na samém začátku finálového kola bylo jasné, že jen totální kolaps ho může připravit o vítězství. Nestalo se, i když například Loren Roberts chtěl obhájit své loňské prvenství a zahrál vynikajících 62 ran. Na více než druhé místo to však nestačilo.
Ani Duffy Waldorf, který šel s Armourem ve flightu nebyl schopen vytvořit na vedoucího muže patřičný tlak. A tak se stalo, že po dlouhých 366 startech se mohl Tommy Armour III opět radovat z pocitu vítězství. Teprve druhého v kariéře, ale o to cennějšího. Armour se tak stal čtvrtým vítězem v řadě, jehož věk je přes 40 let. …že by nový trend amerického golfu???
Armour vytvořil svým skore 254 nový rekord na US PGA Tour, který předtím držel Mark Calcavecchia. Vítězná trofej, 630 tisíc USD a především PGA karta na další dva roky – to jsou cenné skalpy vítězného Armoura.