ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Čeští amatéři na světovém žebříčku

30.12.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Před několika lety se světové žebříčky amatérů, mužů a žen spojily do žebříčku World Golf Amateur Ranking (WAGR) a je možno sledovat postavení všech českých hráčů ve světové konkurenci. Ke konci sezóny 2014 si v mužském žebříčku vedou nejlépe Šimon Zach na 295. místě, Vítek Novák (366) a Matyáš Zapletal (499). V ženském žebříčku figurují z českých hráček nejvýše Marie Luňáčková (149), Karolína Vlčková (329) a Barbora Baková (368).
Evropská golfová asociace (EGA) vede nadále evropské žebříčky, které jsou výtahem z WAGR. Mužský má název EAGR a ženský LEAR. V nich figurují nejlepší Češi Šimon Zach na 99. místě a Marie Luňáčková na 51. místě.

Čeští amatéři na světovém žebříčku WAGR:

 

.

Počet přečtení: 3 221
Komentáře
 • petr napsal:

  to je bohuzel hola realita ceskeho soutezniho golfu…k tomu si pripoctete kolik je jeste pred nasimi hraci i svetovych profesionalu…myslim, ze CGF ale i ceska PGA marne pousti vysledky z ruznych turnaju, kde hraji cesti hraci, ale realita je proste takova, ze svet je uplne nekde jinde. Myslim, ze jsme meli jiz dost casu na dokazani, ze bychom byli schopni vychovat konkurence schopne hrace…priciny byly rozebrany uz snad tisickrat, ale vysledek nikde…

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017