Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Vzrušující zaměstnání v golfu, které je často přehlížené

27.03.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

caddyPředstavte si sami sebe na svěžích zelených fairwayích v Augustě za teplých dubnových nedělí před tisíci fanoušky, nebo, jak se procházíte po krásných hřištích na Hawaji. Nemluvím teď o zaměstnání hráče na profesionální túře, mnozí z nás na to bohužel nemají potřebný talent. Je řeč o zaměstnání caddyho na PGA Tour.

 Když přemýšlíme o zaměstnání v golfu, většinou si vybavíme klubového profesionála, asistenta golfového profesionála, prodavače v pro-shopu, startéra, pracovníka na drivingu, nebo green keepera. Většina z těchto zaměstnání vyžaduje hodně času stráveného na golfovém hřišti a navíc postrádá trochu vzrušení. Mohou se z nich pak stát každodenní nudná, monotónní zaměstnání od rána až do večera.

 I když někteří kluboví profesionálové mají velmi lukrativní místo, nesou těžké břemeno v podobě 300, nebo více šéfů (všech členů klubu). Nutí vás to pak k zamyšlení, jestli to za to stojí. Také tu jsou místa ve vedení a administrativě klubu, která ale také nejsou nijak vzrušující ve srovnání s tour caddym. Proč ale lidé na toto skvělé místo často zapomínají? Popularita golfu roste a s ním i počet turnajů, příležitostí je tedy více, než kdy jindy.

Pozice tour caddyho je zábavná a také může být velmi výnosná. Práce vás zavede na destinace jako je Maui, Honolulu, Pebble Beach, Palm Springs, nebo Cancun.

Takový caddy může ze své kanceláře vidět všechno možné, od velryb v moři přes velehory pokryté sněhem až po města a pouště, jeho výhled se stále mění. Získají zkušenosti z velkých sportovních akcí, jako je Masters, PGA, US, nebo British Opens. Potenciál jejich příjmu je v horních 20% všech zaměstnání, vydělávají průměrně 100 -200,000 USD a je zde i možnost vydělávat více.

 Výhodou je, že průměrně caddy pracuje pouze 30 týdnů do roka. Má tedy zhruba 22 týdnů prázdnin na to, aby mohl dělat, co se mu zlíbí, golf, chytat ryby, nebo cestovat na těch málo míst, kam se ještě nepodíval při své práci. Další výhodou je, že může bydlet, kde se mu zachce, není nijak omezen, jen pak musí cestovat podle turnajového plánu.

Je to zkrátka snové zaměstnání, lidé asi nevědí, kde začít, nebo si nevěří, ale spíše je to tou první možností. Mnoho z nich je zavalováno otázkami typu, jak jste se dostal ke svému místu. Lidi to zajímá.

Profesionální tour caddy, Jim Thomas, se rozhodl lidem, kteří by o tuto profesi měli zájem, pomoci a napsal knihu, ve které vše detailně popisuje.

Jeho elektronickou knihu najdete  zde.  Až se příště budete vztekat nad svým zaměstnáním, popřemýšlejte o kariéře caddyho, nyní už budete vědět, jak na to.

 

Aneta75P

 

 

Aneta Zárubová