ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Vzpruží Woodse ledová sprcha?

03.07.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Rickie Fowler ice bucket challenge

Je to celkem nevinná zábava, šíří se zejména přes Twitter. Pro vyznavače všeho módního se jedná o “fenomén” a staromilci by si nad tím ukroutili hlavou. V golfovém světě se ale z  Ice Bucket Challenge stala událostí, díky níž se všichni mají na pozoru. Jde o Tigera Woodse a tady přestává všechna legrace!

Štafetové předávání výzvy, kdo další na sebe vychrstne kbelík plný ledové vody, už zasáhlo spoustu hvězd ženské i mužské špičky. V přiloženém videu zvládne nepříjemný okamžik i Jessica Korda (souhrn několika videjí zde). Pak se ale jedna z větví ledového kýble dostala ke Garymu Williamsovi.

Analytik a komentátor Golf Channelu předal výzvu Ianu Poulterovi. Nebyl by to tento anglický srandista, aby akt neokořenil. Jednak místo vědra použil jakousi hranatou nádobu připomínající odpadkový koš a když se vzpamatoval, určil hned tři osoby, jimž předává pomyslný kolík: Justina Rosea, Martina Kaymera a Tigera Woodse.

Jelikož se nejlepší hráč své doby zrovna nenachází v komfortní zóně své hry, po zranění a před The Open Championship hrál pouze jednou a neprošel cutem, má asi jiné věci na práci. Navíc dával intenzivnímu tréninku v tomto týdnu přednost péči o děti, takže ho v následujících několika dnech čeká dohánění toho, co zameškal.

Golfový svět se tedy dohaduje, zda se Američan proslulý profesionalismem, od něhož však podle mnohých v poslední době ustoupil, nechá Poulterovou výzvou inspirovat (nebo vyprovokovat). Nebylo by to v jeho bývalém stylu, ale spousta fanoušků živí naději, že na scéně je skutečně “nový Tiger”, po známé aféře s nevěrou jaksi lidštější.

Woodsova odpověď není známa, Ice Bucket Challenge zatím běží dál. Jedno z pravidel (i když nikdo neví, kde se ona pravidla vzala) praví, že pokud někdo odmítne riskovat sprchu ledové tříště skrápějící jeho hlavu a tělo (vlastně i oblečení), může místo toho věnovat peníze na charitu. Proto americký server sbnational.com vzkázal Woodsovi: “Jdi do toho, nebo cvakej!”

.

Počet přečtení: 3 356
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017