Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Vzpomínka na Hanuše Goldscheidera

27.02.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

goldiPřed devíti lety, 28. února 2001,  zemřel ve věku nedožitých 80 let  muž, který dlouhou dobu stál v čele československého a později českého golfu, na jehož vývoji se významnou měrou podílel.

S Hanušem Goldscheiderem tehdy odešla jedna z nejvýraznějších postav našeho golfu. Byl  prezidentem České golfové federace, členem Royal & Ancient Golf Clubu v St. Andrew, členem pravidlové komise EGA a mezinárodně nejznámější český golfový činovník.

Podílel se na  zachování golfu v dobách totality a po jejím skončení přivedl do Čech významné mezinárodní akce.  Aktivně se podílel na vstupu dětí do českého golfu a rád se vyhříval pohledem na jejich hemžení na hřištích a simulátorech. Byl všude a u všeho. Pokud mohl,  nevynechal jedinou významnější akci.  Byl srdečný, přátelský a každému měl co říci. Miloval golf a lidi kolem něj. Většina přátel ho oslovovala Goldi.

Jeho mateřským klubem byl Golf Club Praha.  Je jedním z prvních obyvatelů Síně slávy českého golfu.  Jeho přáním bylo dosažení hranice 10.000 registrovaných golfistů, což se splnilo krátce po jeho smrti.

O jeho zásluhách pro golf  byly popsány metráky papíru a zaplněny megabyty paměti. Ve zkratce však lze o Hanuši Goldscheiderovi říci, že byl milovaným otcem českého golfu a nechal v něm nesmazatelnou stopu své osobnosti.
Jeho jméno nese  Nadace pro český golf, na jeho počest se pořádá několik  memoriálů.
Přestože od jeho odchodu uplynulo již  tolik let,  má  jeho památka trvalé místo v našich srdcích.

foto  © Ivan Paggio