Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Vzpomínáte? Slovensko-Česko 1998

23.01.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

LupsinaPaggioGoldiwV roce 1998 byl spuštěn Google, vypukla válka v Kosovu, Spojené království a Irsko uzavřely Velkopáteční dohodu, která je dnes kamenem úrazu brexitu, naši hokejisté získali v Naganu zlato a Václav Havel byl podruhé zvolen prezidentem.

Na hřišti v rakouském Hainburgu proběhlo v říjnu mezistátní utkání v golfu Slovensko – Česko. První den se hrála jamkovka, druhý den singly a foursomy na rány, muži i ženy. Česko zvítězilo jednoznačně 3:39.
Utkání osobně sledovali prezidenti české i slovenské federace Hanuš Goldscheider a Juraj Lupsina.

Za Česko hráli: Alan Babický, Míra Holub, Luboš Janda, Zdeněk Kodejš, Jan Raisl, Robert Schovánek, Roman Svoboda, Martin Vancl, Karel Vopička, Tomáš Vymazal, Ondřej Zeman, Barbora Barcalová, Martina Dorníková, Zuzana Mašínová, Linda Neumanová a Zuzana Potužníková. V bafuňářské kategorii hráli Luboš Klikar, Jarda Kunzl, Standa Přenosil a Petr Uhlík. Nehrajícím kapitánem českého týmu byl Ivan Paggio.

Slovensko reprezentovali Peter a Boris Balnovci, Augustin a Michal Hausrechtovci, Peter Kollega, Radoslav Šíp, Peter a Miroslav Wiegerovci, Juraj Zári, Ludmila Černá, Barbora a Jaroslav Kachlíkovci, Vavro, Lubica Kottmanová a Andrea Randušková. V bafuňářské kategorii hráli Juraj Lupsina. Rudolf Ondreička, Milan Sopko a Štefan Velschmidt. Kapitánem Slovenska byl Peter Kollega.

Přátelské setkání golfistů rozdělené republiky se konalo až do roku 2017 pod názvem Česko-Slovenský pohár.

.

Původní reportáž na golf.cz

foto Ivan Paggio a Per Uhlík

.