Vznikla asociace profesionálních caddies

24.10.2012 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Caddies – nová součást českých hřišť

(tisková zpráva APC) V úterý 23. října 2010 byl  na golfovém hřišti ve Slapech představen nový projekt s názvem Asociace profesionálních caddies (APC), který má ambice zasáhnout všechna hřiště v České republice.

Zakládajícími členy této nové součásti českého golfu jsou dlouholetí golfisté Ivo Ipser, Jiří Malec a Petr Mrůzek. Všichni tři mají nepřeberné množství zkušeností s golfem a znají jeho radosti i strasti.

Rozhodnutí, proč založit asociaci, bylo vedeno právě znalostmi problémů, se kterými se potýkají golfisté a následně všechna hřiště u nás.

Asociace profesionálních caddies (APC) si vytkla za cíl sdružovat zájemce o práci caddyho, jejich vzdělávání a v neposlední řadě jim i pomoci při jejich uplatnění.

Členem a profesionálním „kedíkem“ se může stát každý, protože slovo „profesionální“ v tomto případě především znamená „odborně na výši“. Odbornost při seminářích a školeních APC v několika úrovních vzdělávání budou zajišťovat nejlepší z nejlepších.

Hlavním mottem Asociace profesionálních caddies je „Lépe a rychleji“.

Po českých hřištích se pohybuje velké množství golfistů, kteří sice prošli tréninkem a absolvovali následnou zkoušku, ale jejich hra je mnohdy velice pomalá. Ať je to zapříčiněno nezažitými znalostmi pravidel golfu, neznalostí místních pravidel či vlastní nerozhodností. Hra na 18 jamek se pak z klasických 4,5 hodin leckdy protáhne na 6 a více hodin.

Dalším problémem, který lze vypozorovat na našich hřištích, je sice tzv. caddy doprovázející hráče, ale obvykle je to člověk, nemající ani základní znalosti o golfu, a tak spíše překáží či brzdí hru. Samostatnou kapitolou jsou pak rodiče, kteří absolvují hřiště společně se svými dětmi.

Adept, který postupně projde vzdělávací akademií APC, pomůže začínajícím hráčů s hrou, pravidly a etiketou. V žádném případě nebude nahrazovat trenéra, naopak by měl s trenérem spolupracovat, aby jejich klient, tedy golfista výkonnostně rostl. Navíc dobrý caddy dokáže ušetřit hráči několik ran.

Více informací o práci caddyho v Asociaci profesionálních caddies je pro zájemce připraveno na www.proficaddy.com.

.