ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Výzva České golfové federace

23.05.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

(cgf) Česká golfová federace je krajně znepokojena průběhem demonstrace konané 4. května 2009 v Praze – Klánovicích, jejíž organizátoři se zejména v doprovodném vystoupení uchýlili k naprosto bezprecedentnímu napadení golfu, způsobilému vyvolat nenávist široké veřejnosti vůči našemu sportu a jeho hráčům. Takovéto praktiky musíme jménem více než 45.000 registrovaných hráčů golfu v České republice co nejdůrazněji odmítnout a odsoudit.

Česká golfová federace je krajně znepokojena průběhem demonstrace konané 4. května 2009 v Praze – Klánovicích, jejíž organizátoři se zejména v doprovodném vystoupení uchýlili k naprosto bezprecedentnímu napadení golfu (článek a foto na golf.cz),  způsobilému vyvolat nenávist široké veřejnosti vůči našemu sportu a jeho hráčům. Takovéto praktiky musíme jménem více než 45.000 registrovaných hráčů golfu v České republice co nejdůrazněji odmítnout a odsoudit.
Nesmyslná likvidace unikátního klánovického lesního golfového hřiště v 50. letech minulého století jeho rozoráním na přímý pokyn tehdy vládnoucí politické strany je důkazem, kam až může vést politická zlovůle. Je proto naprosto nepřijatelné, aby se golf stal znovu nástrojem k prosazování cílů jakékoliv politické strany a aby náš sport byl opět očerňován a vydáván za cosi společensky nežádoucího či dokonce škodlivého. Provozem mnoha našich hřišť i v přírodně chráněných lokalitách jasně prokazujeme soulad našeho sportu s přírodou a její ochranou.

Vyzýváme proto všechny hráče a příznivce golfu, aby nenechali tyto projevy nenávisti bez povšimnutí.

 K vyjádření podpory výzvě využijte prosím webové stránky www.progolf2005.cz.

Česká golfová federace
JUDr. Milan Veselý
prezident

 

převzato z www.cgf.cz

Počet přečtení: 892
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017