Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Výstavba Tigerova hřiště vesele pokračuje

28.09.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Tiger Woods tento rok přeci jen jedno vítězství zaznamenal. Výstavba jeho prvního amerického golfového hřiště, The Cliffs u Asheville, opět pokračuje na plné obrátky, poté, co developeři souhlasili se změnami plánu tak, aby se snížil dopad na tahy pstruhů v okolí. Původní design by totiž krajinu a okolní přírodu nenapravitelně změnil.

Woods ve čtvrtek prohlásil, že nový plán hřiště je o něco menší a některé vzdálenosti mezi odpališti a greeny jsou o kus delší. Nic ale nezabránilo tomu, aby mohl dále budovat schůdné a kopcovité hřiště s překrásnými výhledy. „High Carolina zůstává překrásným hřištěm, nemohu se dočkat, až se tam vrátím a zkontroluji, jak výstavba pokračuje,“ řekl Woods v rozhovoru.

Tři organizace: The Southern Environmental Law Center, Western North Carolina Alliance a Trout Unlimited napadly povolení, která byla vydána Oddělením pro životní prostředí v Jižní Karolíně. Namítaly, že plány developerů měly příliš velký vliv na tahy pstruhů v okolí.

Stavba hřiště v horách vyžaduje strmé svahy, které znamenají značné terénní úpravy a vysátí podzemních vod, které stojí v cestě. Takový zásah samozřejmě naruší celkový ráz krajiny. Stavebníci na The Cliffs ale přišli s kreativním řešením. Jim Anthony, zakladatel a generální ředitel The Cliffs Communities, řekl, že byl nejprve touto komplikací znepokojen, kvůli tvrdé práci jeho společnosti společně se státem Jižní Karolína a místními agenturami na snížení dopadů na životní prostředí. Další jednání pak podstatně zpomalila konstrukci hřiště. Po Dohodě, ale ochranářské skupiny souhlasily, že protesty proti hřišti stáhnou.

S výsledkem jednání jsou ochránci velmi spokojeni a podle jejich slov si hřiště rozhodně zaslouží uznání za svou ochotu spolupracovat. Developeři opravdu udělali v plánech velké změny, které pomohou zachovat ráz krajiny.

Na The Cliffs se tedy stále pracuje a slavnostní otevření hřiště je naplánováno na podzim roku 2012. Byla to právě ochota Woodse a jeho týmu spolupracovat s okolními obyvateli a dojít tak ke vzájemné dohodě. Co se konstrukcí golfových hřišť týče, je tento výsledek vzácností.


Aneta Zárubová