Golfová výstava ve Scottish National Gallery

07.08.2014 | Richard Myslil | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Pokud ještě plánujete dovolenou a nevíte kam jet nebo jedete rovnou do Skotska, doporučujeme Vám navštívit kromě hraní golfu, pubů, palíren whisky, krásné přírody, hradů a zámků i trochu kultury – konkrétně výstavu obrazů a plakátů The Art of Golf, která právě koná ve Scotish National Gallery v centru Edinburghu.

Jedná se o velmi zajímavou výstavu z historie golfu. Část obrazů a úvodní komentář k výstavě jsme pro Vás vyfotili přímo na místě. Velmi zajímavý je například obraz hledání míčku ve vysoké trávě (golf se za tu dobu vůbec nezměnil), krávy u hřiště (to by čeští majitelé hřišť asi neviděli rádi) a zákaz golfu v neděli ( plocha byla vyhrazena procházkám). Hole a bagy teď máme trochu lepší i dámy už nosí trochu jiné oblečení.

National Gallery se nachází přímo v centru Edinburghu u nádraží, z letiště tam jede a končí patrový double decker autobus číslo 100.

Výstava potrvá do 26. října 2014, vstupné je 8 liber. Ve vedlejší budově pak můžete zhlédnout zdarma řadu zajímavých obrazů impresionistů nebo holandských a italských barokních mistrů.

Více na www.nationalgalleries.org nebo na Art of Golf.


 

.