Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Výstava GolfShow 2007

02.02.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ve dnech 17. – 19. 3. 2007 se ve Veletržním paláci v Praze uskuteční již 12. ročník největší české golfové výstavy GOLF SHOW 2007. Na výstavě se opět představí firmy nabízející golfové vybavení, oblečení, obuv, stroje na úpravu trávníků, simulátory a další zajímavé produkty. Mezi vystavovateli samozřejmě nebudou chybět ani zástupci golfových hřišť a klubů. Po loňském úspěchu se návštěvníci opět mohou těšit na sekci věnovanou golfové turistice.

GOLF SHOW (www.golfshow.cz) je výstava s dlouhou tradicí, ale zároveň s moderní filozofií otevřenou novým trendům. Z toho důvodu se neorientuje pouze na golfové vybavení, ale od loňského roku reaguje speciální sekcí s názvem Golfová turistika v České republice na vzrůstající poptávku v této oblasti. Nová tematická sekce výstavy je orientována na společnou prezentaci golfových resortů a spolupracujících ubytovacích, resp. lázeňských zařízení. Oficiální záštitu nad tímto tematickým celkem výstavy převzala agentura CzechTourism, která na veletrhu bude vystavovat a zároveň uspořádá tiskovou konferenci na téma „Česká republika – Neobjevená golfová destinace roku 2007“. Úplnými novinkami 12. ročníku budou především prodloužení trvání výstavy ze dvou na tři dny, umístění cvičného driving range přímo v prostorách Veletržního Paláce a rozšíření nomenklatury GOLF SHOW o nabídku zahraniční golfové turistiky.

Na výstavě se dále představí firmy s nabídkou golfového vybavení, oblečení a obuvi, golfový simulátor a analyzátor švihu, cestovní kanceláře atd. Návštěvníci se rekrutují z řad odborné i laické golfové veřejnosti; jejich počet výrazně přesahuje 2500 a má stále vzrůstající tendenci.
V posledních letech roste zájem o návštěvu výstavy z řad lidí, kteří golf aktivně nehrají, ale buď chtějí začít, nebo mají zájem o informace.
Ke zvýšení návštěvnosti by měla v letošním roce přispět i novinka a to instalace cvičného driving range. Driving range nebude sloužit pouze vystavovatelům k vyzkoušení holí, ale na této „cvičné louce“ si budou moci i úplní začátečníci vyzkoušet své první krůčky a to přímo pod vedením trenéra. Tato služba bude poskytnuta návštěvníkům bezplatně.
Záměrem pořadatelů je maximální otevření veletrhu široké veřejnosti a pomoci tak rozšířit ideu, že golf není jen výsadou horních deseti tisíc, ale že je to velmi přitažlivý sport téměř pro každého.
K tomu všemu přispívá i to, že dnes již nenajdeme v České republice kraj, kde by neměli golfové hřiště.
Hraní golfu je také velmi silnou motivací pro cestování a na to pořadatelé zareagovali již v loňském roce zařazením speciální sekce s názvem Golfová turistika v ČR, která tak rozšířila již cestovními kancelářemi prezentovanou golfovou turistiku v zahraničí. Tato loňská novinka v nomenklatuře GOLF SHOW reaguje kromě jiného také na poptávku samotných návštěvníků po ucelené nabídce takzvaného „balíčku služeb“, kde je nabídka šitá na míru různě výkonnostním skupinám a balíček obsahuje i ubytování a další nabídky aktivního odpočinku. Na tomto poli se ukazuje jako velmi plodná spolupráce lázní s ubytovacími zařízeními a golfovými hřišti v jejich blízkosti.

Výstava samozřejmě nezapomíná ani na profesionální návštěvníky a i když není přímo profilovaná jako kontraktační, třetí den výstavy již takovým neoficiálním kontraktačním dnem je. Pozvánku na výstavu obdrží zástupci českých incomigových touroperátorů a dalších subjektů cestovního ruchu, oficiálně pozváni budou i hosté ze sousedních zemí, kteří se zabývají golfem. K jejich pozvání vede organizátory výstavy fakt, že Česká republika, vzhledem ke své poloze, golfové tradici a již zavedeným obchodním zastoupením významných firem podnikajících v oblasti golfu, je vhodným výchozím bodem pro kontakty a následné obchody ve střední a východní Evropě.

V loňském roce na GOLF SHOW předvedly svoji nabídku 104 firmy, což představuje asi 40% nárůst vystavovatelů oproti předchozím ročníkům. Tento vzestup byl dosažen právě zejména díky nové sekci – Golfové turistice v České republice – vystavovatelsky se zde účastnilo celkem 43 golfových klubů a hřišť, hotelů a dalších ubytovacích zařízení, lázní, CK a zájmových sdružení. Silné zastoupení měl především Karlovarský kraj, dále pak kraj Jihočeský a rovněž kraj Středočeský s Prahou.

Výstava GOLF SHOW má již v České republice dlouhou tradici a renomé. První ročník GOLF SHOW se konal v roce 1996 v Paláci u Hybernů za účasti zhruba 30 českých i zahraničních vystavovatelů. Zvyšující se zájem z řad vystavovatelů a potřeba větší výstavní plochy přiměla organizátory přesunout výstavu v roce 1997 do rozsáhlejších prostor Veletržního paláce, kde se jí zúčastnilo již okolo 60 vystavovatelů. V roce 1998 se výstava konala ve sportovní hale Erpet a následující rok pak byla součástí veletrhu Sportprague. Od roku 2000 se stabilně koná ve Veletržním paláci.

12. ročník GOLF SHOW si klade za cíl přispět k popularizaci českého golfu na domácí půdě i v zahraničí a navázat tak na úspěch České republiky na nejvýznamnějším veletrhu se zaměřením na golfovou turistiku International Golf Travel Market (listopad 2006, Marbella, Španělsko), kde byla Česká republika v rámci 7. ročníku IAGTO Awards oceněna jako „Neobjevená golfová destinace roku 2007“. GOLF SHOW je událostí, která přitáhne golfovou hrající i nehrající veřejnost a zároveň místem setkání odborníků z řad médií a cestovního ruchu, které jim umožní navázat kvalitní pracovní kontakty a uzavřít obchodní dohody.

Přejeme všem úspěšnou účast na GOLF SHOW 2007!

[Gallery not found]