Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Vysílání turnajů US PGA Tour na české verzi Eurosportu vstupuje do 7. sezóny.

31.01.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

„Vítáme především všechny příznivce golfu při přenosu turnaje US PGA Tour. Od mikrofonu české verze Eurosportu Vás zdraví Alan Babický a Jaroslav Sezemský…“

Tato, dnes už téměř památná věta, zazní do éteru již tuto středu, 2. února, ve 21.15 na české verzi Eurosportu a odstartuje tak v pořadí sedmý rok vysílání zkrácených záznamů z turnajů US PGA Tour s českým komentářem. Od tohoto týdne tak můžou všichni příznivci golfu téměř každou středu večer sledovat hodinový průřez nejdůležitější momenty turnaje US PGA Tour odehraného o předchozím víkendu. U mikrofonu tak již pátý rok zasedne osvědčená dvojice J. Sezemský a A. Babický. J. Sezemský je dlouholetým sportovní komentátor Eurosportu a dloholetý moderátor politicko-společenských diskuzních pořadů v českých rádiích. A. Babický, donedávna český amatérský reprezentant, je čerstvý člen České PGA a zakladatel golfového vzdělávacího centra INGOLF.

Golfové vysílání české verze Eurosportu z Prahy bylo zahájeno v roce 1998, kdy se vysílaly přenosy z evropské túry mužů a později i žen. V roce 1999 pak Eurosport uzavřel několikaletou smlouvu na pravidelný přenos materiálu z nejrespektovanější turnajové série světa, americké US PGA Tour.

Doslova historickým počinem se před třemi lety stal přímý přenos utkání hvězd současnosti i nedávné minulosti nazvaný Warburg Cup, hraný na Kiawah Island. Jednalo se o první přímý přenos golfu na českých obrazovkách a zatím nejdelší golfový televizní pořad české golfové historie. Celkem se utkání s jmény jako Gary Player, Arnold Palmer, Nick Faldo a dalšími vysílalo s českým komentářem přes 15 hodin během jediného víkendu.

Golfové vysílání turnajů US PGA Tour české verze Europsportu je nejdéle fungující a nejrozsáhlejší golfový program dostupný s českým komentářem.

Téměř každou středu tak můžete sledovat to nejlepší z většiny turnajů US PGA Tour.

„Jediné podstatné co z US PGA Tour nevysíláme jsou grandslamové turnaje – Masters, US Open, Brittish Open a PGA Championship. To proto, že organizátoři těchto turnajů mají smlouvu o vysílacích právech podepsanou s jinými televizním společnostmi…“ říká Ondřej Krátoška, vedoucí denního vysílání české verze Eurosportu.

Do další sezóny přejeme hodně úspěchů a mnoho dalších spokojených golfových diváků.

[Gallery not found]