Vysílání turnajů US PGA Tour na české verzi Eurosportu vstupuje do 7. sezóny.

31.01.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

„Vítáme především všechny příznivce golfu při přenosu turnaje US PGA Tour. Od mikrofonu české verze Eurosportu Vás zdraví Alan Babický a Jaroslav Sezemský…“

Tato, dnes už téměř památná věta, zazní do éteru již tuto středu, 2. února, ve 21.15 na české verzi Eurosportu a odstartuje tak v pořadí sedmý rok vysílání zkrácených záznamů z turnajů US PGA Tour s českým komentářem. Od tohoto týdne tak můžou všichni příznivci golfu téměř každou středu večer sledovat hodinový průřez nejdůležitější momenty turnaje US PGA Tour odehraného o předchozím víkendu. U mikrofonu tak již pátý rok zasedne osvědčená dvojice J. Sezemský a A. Babický. J. Sezemský je dlouholetým sportovní komentátor Eurosportu a dloholetý moderátor politicko-společenských diskuzních pořadů v českých rádiích. A. Babický, donedávna český amatérský reprezentant, je čerstvý člen České PGA a zakladatel golfového vzdělávacího centra INGOLF.

Golfové vysílání české verze Eurosportu z Prahy bylo zahájeno v roce 1998, kdy se vysílaly přenosy z evropské túry mužů a později i žen. V roce 1999 pak Eurosport uzavřel několikaletou smlouvu na pravidelný přenos materiálu z nejrespektovanější turnajové série světa, americké US PGA Tour.

Doslova historickým počinem se před třemi lety stal přímý přenos utkání hvězd současnosti i nedávné minulosti nazvaný Warburg Cup, hraný na Kiawah Island. Jednalo se o první přímý přenos golfu na českých obrazovkách a zatím nejdelší golfový televizní pořad české golfové historie. Celkem se utkání s jmény jako Gary Player, Arnold Palmer, Nick Faldo a dalšími vysílalo s českým komentářem přes 15 hodin během jediného víkendu.

Golfové vysílání turnajů US PGA Tour české verze Europsportu je nejdéle fungující a nejrozsáhlejší golfový program dostupný s českým komentářem.

Téměř každou středu tak můžete sledovat to nejlepší z většiny turnajů US PGA Tour.

„Jediné podstatné co z US PGA Tour nevysíláme jsou grandslamové turnaje – Masters, US Open, Brittish Open a PGA Championship. To proto, že organizátoři těchto turnajů mají smlouvu o vysílacích právech podepsanou s jinými televizním společnostmi…“ říká Ondřej Krátoška, vedoucí denního vysílání české verze Eurosportu.

Do další sezóny přejeme hodně úspěchů a mnoho dalších spokojených golfových diváků.

[Gallery not found]