ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Vyšel Otův golfník poučný

03.01.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Znáte anglické golfové výrazy? Víte například, že condor je holeinone na pětiparové jamce, že stymie je přeskakování míče na greenu, že Thirteen Articles jsou praprapůvodní pravidla golfu? Nevíte? Takto nás bude více. Ale nyní již víme, kde se to dozvědět. Právě vyšel Otův golfník naučný, autora Oty Doležala. Je to slovník anglických výrazů, používaných v golfu, s českým výkladem.

Anglických slovíček pro různé golfové předměty a situace se za celou historii golfu vytvořilo bezpočet. Jak se golf po světě šíří, tvoří tak vlastně další světový jazyk. “Českou učebnici” svébytného golfového jazyka napsal a vydal architekt, golfista, basketbalista, jachtař, golfový manažer, novinář, spisovatel a bonviván Ota Doležal.

Ačkoli vydavatel na obálce tvrdí, že slovník obsahuje přes 3.000 hesel, je úmyslně nepřesný nebo skromný. Slovník ve skutečnosti obsahuje přes 4.200 anglických golfových výrazů, jejich český výklad a výslovnost.
Česká golfová literatura dostává velmi dobrou utilitu (čti užitečnost). Budou po ní často sahat hráči, golfoví činovníci, čtenáři golfové anglické literaturty a tisku, novináři, literáti, studenti a osoby, které potřebují v golfu komunikovat anebo se aslepoň orientovat.

Otův golfník naučný získáte v dobře zásobených ProShopech a golfových prodejnách. Jinak si pište přímo autorovi

Ota Doležal spolupracuje s časopisy NR1 a Golf Digest, byl televizním komentátorem golfových událostí na Kabel Plus a Eurosport. Působil jako manažer golfového klubu KGC Malevil.

Do golfové literatuty vstoupil Ota Doležal vloni, svojí první knížkou 18+1 jamka.

[Gallery not found]
Počet přečtení: 1 434
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017