Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Výroční schůze české PGA 2011

28.02.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

(freedrive) V prostorách Plzeňského Prazdroje v Plzni se sešla Valná hromada české PGA. Golfoví profesionálové se věnovali aktuálním tématům českého golfu, jak profesionálního tak amatérského.

Před zahájením oficiálního programu výbor PGAC v čele s prezidentem Petrem Nitrou na tradičním krátkém setkání přivítal mezi českými profesionály nové členy. Do PGAC vstoupilo 26 nových členů, z toho 4 v kategorii Playing Pro a 22 se statusem Teaching Pro. Celkem tvoří členskou základnu české PGA 225 profesionálů.

V úvodním vystoupení prezident PGAC Petr Nitra zhodnotil činnost PGAC za rok 2010 i za uplynulých dvacet let. Hovořil o aktuální situaci mezi profesionály i v celém českém golfu. Ve své řeči se zaměřil na činnost profesionála, věnoval se otázkám soutěžního golfu a dotkl se i témat souvisejících se současnou situací na světové golfové scéně.

Viceprezident PGAC Mgr. Petr Němec informoval o vzdělávacím programu české PGA. Představil novinky, které jsou do vzdělávacího systému ve spolupráci s FTVS postupně zapracovávány. Dotkl se i problematiky cvičitelů.

Karel Skopový, člen výboru a šéf servisní organizace PGAC Service Marketing, je zároveň promotérem Pilsner Urquell Czech PGA Tour.  Ve svém projevu poděkoval partnerům a sponzorům PGAC i domácí profesionální série a seznámil přítomné s plány na rok 2011.

Součástí každé výroční schůze je vyhlášení nejlepších profesionálů za uplynulý rok. Byli oceněni vítězové Order of Merit PGAC 2010 Zuzana Kamasová a Marek Nový i nejúspěšnější senior Jiří Seifert.
Cenu pro profesionála roku si odnesl Jan Juhaniak.  „Vůbec jsem to nečekal. Do PGA jsem vstoupil před dvaceti lety těsně po jejím vzniku. I proto jsem obzvlášť hrdý ,  že jsem dostal cenu zrovna letos“, řekl k ocenění své práce Jan Juhaniak. Časopis Golf Digest věnoval roční předplatné nejlepšímu studentovi roku. Stal se jím Patrik Kupec.

Za zakládající členy PGAC převzal pamětní desku Miloslav Bouška a krátce připomněl období vzniku asociace. „Jsem hrdý na to, co se za těch dvacet let v golfu stalo. Naše začátky byly takové romantické a hodně nám pomohl Hanuš Goldscheider. Sice teď žiji v Německu, ale podle toho, co slyším, tak česká PGA jde nahoru“.

Třináct přítomných profesionálů převzalo diplom  plné kvalifikace PGA.

Prezident PGA C uvítal mezi profesionály nejmladší členku, šestnáctiletou KLáru SPilkovou.

Zcela mimořádné ocenění za podporu a rozvoj PGAC obdržel generální ředitel a předseda představenstva společnosti Plzeňský Prazdroj Doug Brodman. Plzeňský Prazdroj je prostřednictvím své značky Pilsner Urquell oficiálním partnerem PGAC a generálním partnerem Pilsner Urquell Czech PGA Tour.

Do závěrečné diskuze se zapojili členové i zástupci partnerů PGAC. 

foto © Antonín Krčmář