Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Výroční ceny PGA Czech uděleny

26.01.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Na slavnostním večeru PGA v pražském hotelu Diplomat byly uděleny výroční ceny české PGA. Studentkou roku se stala Stanislava Samková a nejlepším trenérem Jiří Štryncl. Na prvním místě Order of merit se umístil a hráčem roku se stal Petr Nič.

Včerejší odpoledne a večer patřily v pražském hotelu Diplomat členům PGA Czech. Celý příběh měl tři dějství, když první část probíhala v režii Výboru PGA C, druhá pod vedením komise pro média a třetí pod taktovkou PGA C Service Marketing s.r.o. Výroční členskou schůzi PGA C zahájil velice vážený host. Prezident České golfové federace, pan Milan Veselý, nezastupoval jenom ČGF, ale z titulu člena Executive Committee také European Golf Association a jako řádný doživotní člen rovněž The Royal & Ancient Golf Club of St Andrews. Přinesl mimo své zdravice i velice podstatnou informaci pro svět profesionálního golfu. ČGF se podařilo získat pro ČR místo v kalendáři turnajů European PGA Tour.

Následoval příspěvek prezidenta PGA C, Petra Nitry, který zmiňoval také silný růst členské základny PGA C. Dnes již má 154 členů . Do budoucnosti hovořil prezident o čerstvě a dynamicky se rozvíjející spolupráci PGA C s ČGF na projektu Tréninkových center mládeže. Hodnocení studijních výsledků a představení nového bodového systému jako podpůrného prostředku vzdělávacího programu se ujal Viceprezident PGA C, Master professional PGA a metodik Komise pro vzdělávání, Petr Němec. Jiří Seifert ve zprávě o hospodaření přinesl velice potěšující zprávy, stejně tak jako jeho kolega Petr Mrůzek za disciplinární komisi, která se zabývá jediným porušením disciplinárního řádu. Představení sezony 2008 pro Czech PGA Tour v podání Karla Skopového seniora kopírovalo svůj základní stavební kámen, kterým je (zatím předběžný) kalendář Czech PGA Tour a také byla zhodnocena uplynulá sezona v porovnání s tou předchozí, kdy byl konstatován nárůst počtu turnajů a také průměrná výše Prize Money. Nový disciplinární a soutěžní řád PGA C, respektive jeho největší změny, členům představil Oldřich Nechanický. Podrobnou informaci o kongresu v Malmö obstaral Tomáš Teissing, který do svého kratičkého dema zainteresoval také Alana Babického. Jaroslava Peterku zastoupil nejúspěšnější senior dle Order of Merit SPGAC, Jan Juhaniak, který přečetl veskrze pozitivní zprávu SPGAC za rok 2007.

Došlo na osobní představení nových členů PGA C. Během následující diskuze v členské základně zazněly dotazy a podněty v první řadě směrem k dvěma zásadním materiálům, a to bodovému systému zaváděnému Komisí pro vzdělávání a Disciplinárnímu a soutěžnímu řádu. Jednou z dalších diskutovaných připomínek bylo téma problematických případů zisku herní způsobilosti. Vyjádření členů PGA C mělo jeden spojující prvek: očistit jméno PGA C. Pokud takové případy prokazatelně existují a pokud za nimi stojí členové PGA C, pak je najít a zřídit nápravu. Petr Mrůzek za disciplinární komisi už ve svém příspěvku slíbil, že toto bude jedna z oblastí, kam disciplinární komise upře svoji pozornost v následujících měsících.

Po přestávce se vedení PGA C, promotéři turnajů Czech PGA Tour 2008 a zástupci hráčů setkali nad sklenkou sektu s novináři. Při něm se sešla komorní společnost zasvěcených, kteří se golfové novinařině věnují pravidelně a z lásky k tomuto sportu. Úvodní slovo měl opět prezident Petr Nitra a z vlažného začátku se vyvinula diskuze, kterou ukončilo až zahájení Slavnostního večera PGA C.

Hlavním bodem bylo bezesporu ocenění třech nejlepších členů. Titul student roku letos získala členka GC Karlovy Vary, Stanislava Samková, která na závěr své děkovné řeči vedle svých rodičů a trenéra poděkovala skvěle také dětem, které trénuje, a bez kterých by svého ocenění nedosáhla. Petr Nič se stal vítězem Order of Merit a jeho cenu přišla převzít Zuzana Mašínová, protože Petr se připravuje (v souladu s dlouhodobým plánem) v těchto dnech na Floridě. S napětím se očekávalo jméno pod oceněním Profesionál roku, které jeho nositel získává za kombinaci přínosu v tréninkových procesech ve svém klubu a ve studijních a herních výsledcích. Pro letošní rok se jím stal Jiří Štryncl. V krátkosti si řekněme, že Jiří Štryncl vede akademii na liberecké Ypsilonce, je stálým hráčem EPD Tour a na českém Order of Merit skončil v roce 2007 třináctý i přes to, že nestartoval zdaleka ve všech turnajích právě pro svoji vytíženost starty na evropské túře. Z jeho minulosti jmenujme snad aspoň jeho působení v reprezentačních týmech ČR v baseballu a snowboardingu.

Slavnostního večera se zúčastnily veličiny tuzemské golfové sféry. Kromě vrcholných představitelů PGA C se v sále Belveder hotelu Diplomat měli všichni možnost potkat s prezidentem ČGF Milanem Veselým, předsedou STK ČGF Karlem Vopičkou, viceprezidentem ČGF Janem Hermanem, přítomni byli zástupci sanatoria Repromeda v čele s Kateřinou Veselou, která předávala ocenění vítězi Order of Merit 2007 a také společně s prezidentem PGA C oznámila pokračování skvělého projektu "Birdie – pool", přítomen byl Rudolf Penn, který jako zástupce partnerské společnosti MOKOV předal cenu pro studenta roku a zástupce společnosti CZ – Golf (která v kalendáři turnajů pod záštitou PGA C drží čtyři termíny, z toho dva jako součást Czech PGA Tour), pan René Holeček gratuloval na pódiu Jiřímu Štrynclovi. Jmenujme i některé zástupce významných areálů. Přítomni byli například Jan Jenčovský (Ypsilonka), Martin Lukschal (Mnich) nebo třeba Pavel Zeman (Kaskáda). Mezi členskou plejádou nechyběli například Petr Skopový, Ondřej Lébl, Strokeplay Champion PGA C 2007 Stephen Bradley, omluven byl naopak Matchplay Champion 2007 Lukáš Lizánek, který je na tréninkovém kempu za Atlantikem.

Birdie – pool: společný projekt PGA C a sanatoria Repromeda přinesl, a letos opět přinese, finanční dar pro Nadační fond VITA HUMANA (byl založen v roce 2005 s cílem aktivně a účinně podporovat prevenci dědičných onemocnění a vrozených vývojových vad, stejně jako vědu a výzkum v oblasti reprodukční medicíny a genetiky). Cílem NF VITA HUMANA je nejen ukázat cestu, jak docílit účinné prevence dědičných onemocnění a vrozených vývojových vad, ale hlavně pomoci potřebným rodinám tuto prevenci a léčbu financovat. PGA C bude pokračovat i letos při grand finále Czech PGA Tour v Jinačovicích. každá rána pod par přinese fondu finanční částku. Pokud se hráčům nebude dařit, garantuje PGA C čátku minimální, kterou přispěje stejně jako v případě loňského finále. Večer byl ještě za jeho průběhu hodnocen přítomnými pozitivně a stal se nejenom výbornou společenskou platformou, ale také místem, na kterém bylo dokončeno nebo otevřeno mnoho různých projektů.

Tato stať je pouhým výběrem některých momentů více jak dvanáctihodinového sledu událostí. Závěrem ještě jednou děkujeme partnerům za možnost uspořádat všechny tři eventy a ještě jednou gratulujeme oceněným.