Vychází Soutěžní řád ČGF 2012

23.02.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

(ČGF – Luboš Klikar) V těchto dnech jde do tisku Soutěžní řád České golfové federace, platný od začátku letošní sezóny.  K dispozici bude poprvé na Konferenci ČGF 10. března. Na rozdíl od předcházejících let však publikace přinese jen Soutěžní řád ČGF.  Hendikepový systém EGA, který je platný beze změn v letech 2012 až 2015, vyjde samostatně později.

Soutěžní řád ČGF 2012 přináší několik novinek především v soutěžích družstev dospělých a mládeže. Tou nejzásadnější je možnost, aby funkci kapitána družstva dospělých či mládeže od této sezóny vykonával profesionál.

Extraliga družstev mužů a žen odehraje svou základní část ve dvou termínech po třech kolech namísto dřívějších tří víkendů. V soutěžích družstev mládeže do 14  a 18 let je nově zavedena rozehrávka Sudden-Death už od čtvrtfinálových utkání ve hře na jamky, pokud utkání mezi dvěma družstvy skončí nerozhodně. Podmínka, že členem klubového družstva může být jen hráč, který má v klubu platné členství nejpozději k 30. dubnu daného kalendářního roku, se nově vztahuje i na soutěže družstev mládeže.

Změnou je i vydávání startovních listin v případě soutěží pořádáných ČGF. První startovní listina na serveru ČGF po uzávěrce přihlášek je neoficiální. Jako taková se bude v případě odhlášek a omluv hráčů dále upravovat. Oficiální startovní listina pak bude vyvěšena na serveru ČGF, popř. i v místě konání soutěže nejpozději ve 20,00 hod. dva dny před zahájením soutěže.

Soutěžní řád ČGF 2012 je ke stažení ve formátu pdf    zde.