Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

VYCHÁZÍ HVĚZDA ZVANÁ ZACH

05.04.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Hráč roku na Nationwide Tour v minulém roce Zach Johnson se ve svém nováčkovském roce mezi elitou uvedl skvěle. Jeho hvězda vystoupala nejvýše při BellSouth Classic. To zkušení harcovníci Jiménez a Annika Sorenstam pocit ze stupňů vítězů již znají.

US PGA Tour – BellSouth Classic
TPC Sugarloaf, Duluth, Georgia

Za několik dnů již začíná první major turnaj sezóny a proto BellSouth Classic využili někteří přední hráči jako poslední přípravu. Avšak zůstali daleko za očekáváním. Taktovky turnaje se totiž ujali ti, které na předních místech nevídáme příliš často. Zach Johnson byl v milulém roce poctěn titulem Hráč roku na nižší profesionální soutěži Nationwide Tour a na prestižní US PGA Tour hraje prvním rokem. I přesto se však choval jako zkušený mazák, když především v posledním kole musel odrážet útoky na své vedoucí postavení.
Zle na něj dotíral Ir Paidrag Harrington, který se však chybami v závěru kola připravil o možnost výrazněji zasáhnout do medailového umístění. To Mark Hesby chyby nedělal a v náročných větrných podmínkách nedělního finále dokázal zahrát vynikající výsledek 67 ran. Zvlášť neproměněný eagle na poslední jamce ho pak může mrzet, neboť právě o jediný úder prohrál svůj souboj o zlatou pozici s Johnsonem. Ten si díky třem parům na posledních jamkách udržel minimální odstup od ostatních a připsal si vůbec první vítězství na US PGA Tour. „Snažil jsem se hrát akorát pary a vyvarovat se chyb. Jsem rád, že jsem to nakonec dotáhl do vítězného konce,“ hodnotil turnaj Zach Johnson, který si na své konto připisuje vítěznou prémii ve výši 810 tisíc dolarů.

Výsledky:
1. Zach Johnson (69-66-68-72) -13
2. Mark Hensby (73-70-66-67) -12
3. Scott Hend (72-66-68-71) -11


European PGA Tour – Portugal Open
Le Meridien Penina Golf&Resort
Evropská PGA Tour se přestěhovala z Asie zpět na starý kontinent a o víkendu se hrál v letovisku Algarve turnaj Portugal Open. Zkušený Španěl Miguel Angel Jiménez má v letošním ročníku velmi dobrou formu. Vyhrál již Johnie Walker Classic v lednu tohoto roku a i na portugalské půdě byl k nezadržení. Jeho hra nepostrádala přesnost a tak nebylo divu, že na hřišti Le Meridien Penina nakonec zvítězil. Dvě birdie na posledních třech jamkách mu daly pohodlný náskok dvou ran před zbytkem startovního pole. Jiménez se tak dostal na první místo evropského žebříčku výher a zároveň vede bodování pro Ryder cup.
„Jsem velice, velice šťastný,“ říkal po svém devátém vítězství na evropské PGA Tour. „Hrál jsem velmi dobře celý víkend a to mě těší.“ Jiménez, kterého mnozí znají z jeho návštěvy hřiště v Čeladné na Ostravsku, které pomáhal designovat, zahrál pouze tři bogey v průběhu čtyř kol a po zásluze zvítězil před Australanem Terry Pricem. Již teď je jisté, že ho nominace do rydercupového týmu Evropy nemine.

Výsledky:
1. JIMÉNEZ, Miguel Angel (69-66-70-67) -16
2. PRICE, Terry (68-68-74-64) -14
T3. ERIKSSON, Klas (71-72-65-67) -13
T3. McDOWELL, Graeme (69-70-69-67) -13


LPGA Tour – Office Depot Championship
El Caballero Country Club, Los Angeles, Kalifornie

Jubilejní padesátý titul si na své konto připsala ženská světová jednička Annika Sorenstam, která tak odčinila svůj neúspěch z minulého týdne při prvním majoru na LPGA Kraft Nabisco Championship. Na hřišti El Caballero přemožitelku nenašla, když vedla od prvního dne a z té pozice ji nikdo nebyl schopen sesadit. Švédská hvězda si tak připsala jubilejní titul ve své desáté sezoně na LPGA a je druhou nejrychlejší hráčkou, která toho dosáhla (Mickey Wright stačilo na 50 vítězství něco málo přes 8 let). I zde zakončila turnaj ve velkém stylu, když na posledních pěti jamkách zahrála tři birdie a s přehledem kontrolovala svou vítěznou pozici.
Výsledky:
1. Annika Sorenstam -9
T2. Ashli Bunch -6
T2. Meg Mallon -6