Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Vychází golfový průvodce G 2005

06.04.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Osvědčený průvodce po golfových hřištích – G2005 vychází počtvrté. Je zdarma, je k dispozici všude a v dostatečném množství. Obsahuje vyčerpávající informace o všech hřištích České republiky. Golfista nebo zájemce o golf v něm najde vynikající pomůcku při cestách za golfem. K získání je bezplatně na všech golfových hřištích, v hotelech, na letištích. ……G2005

Čtyřka je v golfu zajímavé číslo. Je to průměrný počet úderů na jednu jamku, který když dodržíme, stanou se z nás vynikající golfisté. Průvodce G2005 vychází počtvrté a jeho snahou je přiblížit se takovému výsledku, který by ho v očích golfistů pasoval na vynikajícího společníka při cestách za golfem.

I v letošním roce jsme pro všechny golfisty připravili lehké změny poskytovaných údajů o jednotlivých hřištích. Odstranili jsme mapky jednotlivých kursů a nahradili je přehlednými skórkartami. To by golfistům mělo, spolu s údaji pro zjištění hracího HCP na vybraném hřišti, poskytnout dostatek informací pro výpočet stablefordových bodů, i když už jsou třeba na cestě k domovu. Samozřejmě to nelze aplikovat všude, spolu s rostoucím celkovým počtem hřišť (už jich máme hodně nad padesát) se zvyšuje i počet resortů, které nabízejí více než devět nebo osmnáct jamek a v takovém případě vám nemůžeme poskytnout údaje o přesném hracím HCP.

Další změnou je posílení důrazu na obrazovou informaci z jednotlivých hřišť. Snažili jsme se zajistit adekvátní fotografie, které by alespoň zprostředkovaně zachycovali atmosféru na tom kterém místě. Nakolik se to podařilo a nakolik mají jednotlivé kluby zájem se prezentovat kvalitními fotografiemi ať posoudí hráči po shlédnutí G2005 sami.

Po vyloženě úspěšné změně formy ohlédnutí za uplynulou sezónou, kterou jsme pro vás připravili v loňském vydání, pokračujeme letos ve stejném duchu, tedy Duchu doby. Ten nahlíží na uplynulá golfová léta optikou čísel a jejich dávání do širších souvislostí. Stejně jako v loňském roce se i tentokrát jedná o nadmíru zajímavé čtení. Jeden údaj za všechny. Víte kolik uhrál jeden hráč v minulé sezóně turnajů? Bylo to o dost přes 100, kolik přesně, to vám prozradí zmíněný článek v G2005.

Jako každý rok poznámka k řazení hřišť – ta jsou v jednotlivých regionech na prvním místě řazena podle počtu znormovaných jamek a následně podle abecedy.

Marko Zekič – šéfredaktor G2005

[Gallery not found]