Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

VYCHÁZÍ BŘEZNOVÝ GOLF DIGEST

03.03.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Hlavními tématy březnového GD jsou exkluzivní rozhovor Alana Babického s Alexem Čejkou, postřehy z tradiční výstavy z Orlanda Víta Koďouska, tradiční lekce Tigera Woddse, Davida Leadbettera pro zlepšení vaší hry, informace ze zahraničnho a českého golfu a mnoho dalších zajímavostí.
Alex Čejka: „Jdu si koupit činku…!“

Narozen ve znamení střelce roce 1970 v Mariánských lázních. S německým pasem v roce 1995 vyhrává v jedné sezóně tři turnaje European Tour. Tato skvělá sezóna mu mimo jiné vynese i pozvánku na následující – jeho první – US Masters v Augustě.V následujících letech hraje výborně – v roce 1998 vyhrává statistiku v zasažených grýnech v regulaci na European Tour. V roce 2001 prohrává o ránu na posledním greenu na Gleneagles Scottish PGA Championship s Paulem Caseym. V soutěži Seve Trophy mezi týmy hráčů Britských ostrovů proti hráčům starého kontinentu se kvalifikoval zatím do obou ročníků. Konec roku 2002 přináší mu vítězství na jednom z nejprestižnějších turnajů v Evropě, Tropheé Lancome, a v zápětí téměř vítězí (o ránu druhé místo) na kvalifikační škole na US PGA Tour, Alexovi se tak splňuje jeden z velkých snů, nastupuje v lednu 2003 jako plnoprávný člen s hráčskou kartou na US PGA Tour, která je cílem každého profesionálního hráče na světě. Rok se sešel s rokem a zde je náhled na jeho nováčkovskou, tzv. rookie, sezónu přímo od toho nejpovolanějšího, na konci roku 2003 padesátého sedmého hráče světa, Alexe Čejky.

Tak jaká byla rookie sezóna US PGA Tour?

„Začátek byl těžký, nevěděl jsem v podstatě vůbec, co mě čeká. Byl jsem na jednu stranu strašně rád, že mám kartu (Player’s Card, opravnění hrát na US PGA Tour– pozn. aut.).), ale zároveň jsem věděl, že musím hned od začátku hrát co nejlépe, abych stihl vyhrát dost peněz na získání karty na další rok a neměl zbytečné nervy na konci sezóny. Zhruba po osmi turnajích je navíc na začátku sezóny tzv. „re-ranking“ nově příchozích, ve kterém když se dobře člověk umístí tak se posune o kategorii výše a s tím jsou spojené některé výhody…
Měl jsem štěstí, hned od začátku jsem hrál dobře, a výsledkem bylo sedmé místo na Phoenix Open. V tom re-rankingu jsem nakonec končil druhý což bylo víc než příjemné…“

Celý rozhovor Alana Babického s Alexem Čejkou najdete v březnovém čísle golfového měsíčníku GD, které vychází v úterý 2. března.
Více na www.golf-digest.cz

[Gallery not found]