obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Vstup zdarma na Czech Masters pro registrované hráče České golfové federace

10.03.2016 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

czech masterNovinkou na třetím ročníku D+D REAL Czech Masters, který se uskuteční od 18. do 21. srpna opět v Albatross Golf Resortu u Prahy, bude bezplatný vstup všech registrovaných hráčů České golfové federace.

Při vstupu stačí prokázat se kartou ČGF. Vstup zdarma je také pro děti do 15 let, seniory nad 65 let a držitele průkazu ZTP.

„Česká golfová federace si velmi váží stále se prohlubující spolupráce s úspěšným promotérem turnaje D+D REAL Czech Masters na Albatrossu,“ říká sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar.

Jsme rádi, že vloni nominovaný amatér Vítek Novák prošel cutem a že společně s profesionálem Filipem Mrůzkem přiměli české diváky k fandění i ve finálových kolech turnaje European Tour. Dohoda ČGF a promotéra, že vstup na turnaj budou mít letos v srpnu zdarma všichni v Čechách registrovaní golfisté, je zcela mimořádná i v evropském kontextu. Věříme, že díky tomuto kroku loňská návštěva bezmála 20 tisíc fanoušků bude letos téměř dvojnásobná!“ dovává Klikar.

Turnaj D+D REAL Czech Masters má podle organizátorů také ekonomický přínos pro Českou republiku. „Společnost KPMG Česká republika zpracovala podrobnou analýzu ekonomických vlivů turnaje, ze které vyplývá, že loňský ročník přinesl do státního rozpočtu více než 29 milionů Kč. Z toho tzv. nenahraditelných přínosů je 19,5 milionu. Jde o příjmy státního rozpočtu, které vygenerovali hlavně zahraniční návštěvníci a týmy, a které by jinak český stát nevydělal,“ vysvětluje Petr Dědek.

Součástí aktivit Relmostu jsou i dva Challenge Tour turnaje. Letos slaví páté výročí D+D REAL Czech Challenge. Znovu se hraje v resortu Kunětická Hora od 26. do 29. května. Hracíkartu dostanezhruba 15 až 16 českých golfistů. Prize money se zvyšuje na 175 tisíc Euro.

Na Slovensku se bude hrát třetí ročník D+D REAL Slovakia Challenge, opět v Penati Golf Resortu. A to od 7. do 10. července. I tady se zvýšilo prize money o 5 tisíc Euro na 170 tisíc. Šanci dostane přibližně desítka českých hráčů.

Před novou sezónou jsou také hráči RELMOST ProGolfTeamu. Tvoří ho Lukáš Tintěra, Aleš Kořínek, mezi profesionály je nově Petr Dědek junior, dále Dan Suchan a nově slovenský talent Ján Friesz – to jsou hráči, které čeká plný program, to znamená 7+1 turnaj na Challenge Tour a pozvánky na European Tour. Adam Rajmont plánuje zatím hrát jen českou a slovenskou challenge.