Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Všechno nejlepší Karle

25.05.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

TitulJedna z nejvýznamnějších postav našeho golfu Karel Vopička (*1950) oslavil v těchto dnech  pěkně kulaté výročí.  Od nepaměti  je členem výboru ČGF a předsedou Sportovně Technické Komise (STK). Je základním pilířem i motorem činnosti federace a rozsah jeho práce v českém golfu je obrovský.

Karel Vopička  plánuje, organizuje a realizuje turnaje naší amatérské golfové špičky a reprezentace. Turnaje Czech Golf Amateur Tour, Mistrovství republiky dokonce i Večery Českého Golfu procházejí jeho rukama. Sám je řídí,  vyhlašuje a kontroluje zpracování výsledků.

V pražském Erpet Golf Centru, kde byl od vzniku ředitelem a nyní je prezidentem golfového klubu,  vytvořil největší dětské golfové centrum  v naší zemi,  kterým za patnáct let prošly tisícovky dětí. Další stovky dětí, dorostenců a juniorů  se těší každou zimní sobotu na turnaje v Erpetu, které mají neopakovatelnou atmosféru. 
Z této líhně již vzešlo mnoho talentů a mistrů republiky, v čele s naší nejlepší současnou hráčkou Klárou Spilkovou.

S Ivanem Paggiem vymyslel a v roce 2001 realizoval federační server, centralizovaný nástroj turnajové a členské agendy.  Aplikace  svým principem, rozsahem a úrovní nemá  v golfovém prostředí obdobu. Trvale pracuje na jeho rozvoji a zdokonalování. Práci klubů bez federačního serveru si dnes již nelze představit.

Záběr a stopa  práce Karla Vopičky v českém golfu jsou obrovské a jedinečné. Český golf druhého takového člověka nemá.  Plánuje hodně dopředu,  důsledně  se připravuje,  pro každý zádrhel má řešení. Nepotrpí si na pocty, rád zůstává vzadu. Odměnou je mu vědomí bezvadně provedené práce, pochvaly považuje za nadbytečné. 
Snad právě proto je to první adept na  golfový pomník. Samozřejmě z bílého mramoru. V bílém bude lépe čelit holubům.

Milý Karle,
jménem  Golf.cz a já osobně Ti  k životnímu jubileu přeji všechno nejlepší, energii do další práce, zdraví a hodně štěstí.

S úctou
Ivan Paggio

foto © Antonín Krčmář