Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

VOLVO MASTERS MÁ HNED DVA VÍTĚZE

10.11.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Kuriózní situací skončil turnaj Volvo Masters ve Valderramě, když na prvním místě skončili hned dva golfisté – Colin Montgomerie a Bernhard Langer.

European PGA Tour – Volvo Masters
Poslední turnaj letošního rozvrhu evropské PGA Tour se tradičně konal ve Valderramě na turnaji Volvo Masters. Ve hře bylo kromě samotného vítězství v turnaji také celkové prvenství v Order of Merit. Tam mezi sebou měli svést tvrdý souboj loňský vítěz Retief Goosen a Ir Paidrag Harrington. Kupodivu ani jednomu se nevedlo tak, jak by si asi představovali. Ani jednomu z nich se nepodařilo zahrát pod par a tak o letošním evropském hráči číslo jedna rozhodlo pouhých 25 tisíc eur. O jedinou ránu byl Goosen (73-74-78-71) v celkovém hodnocení lepší než Harrington (74-76-74-73), když poslední kolo zahrál v paru. Evropskou jedničkou roku 2002 je tedy znovu Retief Goosen a zapíše se do historických tabulek jako první ne-evropský hráč, který vyhrál Order of Merit dvakrát za sebou. „Byl jsem v posledních týdnech již velmi unavený, ale bylo mi jasné, že musím vydržet až do konce,“ tvrdil spokojený Goosen, který bude muset trochu slevit ze svého přetíženého rozvrhu příští rok, neboť by se měl v březnu stát otcem.
To Padraig Harrington byl o poznání smutnější: „Nehrál jsem Volvo Masters, ale snažil jsem se získat Order of Merit. A to nebylo správné. Nebyl jsem ve své kůži v posledních týdnech, protože bylo příliš mnoho humbuku kolem peněžních výher.“ Goosen se svým druhým titulem dostal do elitní společnosti: Montgomerie, Lyle, Ballesteros, Oosterhuis, O´Connor a Ward ti všichni získali také titul dvakrát. Kapitolou samu pro sebe je Colin Montgomerie, který Order of Merit získal sedmkrát za sebou v rozpětí let 1993-99 a utvořil tak rekord, který jen těžko bude překonán.
A právě Colin Montgomerie byl jedním z hlavních hrdinů nedělního souboje o titul Volvo Masters Andalucia. Poté, co zapisoval 70 ran v posledním kole vyrovnal celkový výkon 218 ran společně s dalším veteránem evropského golfu Bernhardem Langerem. Společně vytvořili nezapomenutelnou dvojici na letošním Ryder Cupu a teď proti sobě stanuli tváří v tvář v play-off o titul Volvo Masters. K nim se mohl připojit ještě Bradley Dredge, který však místo birdie na poslední jamce zahrál bogey. Ale i to mu nakonec stačilo k samostatnému třetímu místu. Monty a Langer odcházeli na rozehrávku po krátké přestávce, neboť vzniklo podezření, že na desátém greenu doklepával Monty do jamky míč, který se ještě pohyboval a dostal by tak dvě trestné rány. Videozáznam však dokázal, že míč byl již v klidu a tak se play-off mohlo odstartovat. A to i přes stále se horšící viditelnost. Na prvních dvou jamkách rozehrávky (18 a 10) zahráli oba par a do potemnělé Valderramy zazněl návrh komisaře Kena Schofielda na remízu. Mohlo se sice pokračovat příští den, ale vzhledem k celé situaci byla remíza vhodnější. Oba dva hráči tento neobvyklý způsob vyřešení situace přijali a tak má letošní Volvo Masters vítěze hned dva – Colina Montgomerieho a Bernharda Langera. Nestalo se tak poprvé. V roce 1986 se na Trophée Lancome o vítězství podělili Seve Ballesteros s Bernhardem Langerem. Langer se tak stává kuriózním sdíleným vítězem dvou turnajů na European PGA Tour.
Alex Čejka se před odjezdem k druhému kolu kvalifikace na US PGA Tour také ukázal v dobré formě a po výsledcích (69-75-71-74) obsadil 11.místo.
Výsledky:
1. Bernhard Langer (71-71-72-67) -3
1. Colin Montgomerie (70-69-72-70) -3
3. Bradley Dredge (68-71-71-73) -1
[Gallery not found]