Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

CGAT Kunětická hora: vítězí Kája Vlčková a Šimon Zach

01.05.2011 | Michael Jon | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Šimon Zach a Karolína Vlčková

Karolína Vlčková a Šimon Zach. Kája jako obhájkyně a Šimon premiérově. Kája po boji, Šimon po neskutečné sérii berdíků. Kája o tři rány, Šimon o devět. Tak vypadají vítězství na prvním letošním turnaji CGAT, který navštívila jako host i nejúspěšnější hráčka v historii českého golfu, Klárka Spilková.

Ráno teplota stála na pěti stupních, hřištěm se hnal nárazový vítr a déšť zaléval hráčky, hráče, greenkeepery, bunkery, fairwaye, greeny… Pak se počasí lepšilo a lepšilo, až se přehouplo do letní formy. Na většinu kola svítilo slunce o sto šest a teplo bylo odměnou všem za vrtochy počasí, které si za tři dny užili. Hrálo se opět na greenech přes deset stop a naše elita znovu potvrdila, že rychlý green je prostě paráda.

Shodný výsledek, který rozhodlo až poslední kolo, zahrály dvě hráčky. Adélka Cejnarová se musela nakonec spokojit s bronzem po kolech 79, 70 a 81. Celkem 230 ran totiž zahrála i Terezka Vavrušková. Ta ale díky dnešním 75 ranám (předtím 80 +75) dosáhla na stříbro.

Karolína Vlčková k 77 a 72 ranám přidala dneska 78. Celkem 227, zlato a obhajoba loňského titulu. Přesto nebyla se svojí dnešní hrou spokojená. „Byla to hrozná dřina. Chvílemi jsem to jenom plácala. Moc se těším na mistrovství republiky. Kuňku mám prostě ráda.“

Jirka Korda poté, co se věnoval vloni hlavně škole, dokázal, že golf nezapomněl. 78 + 72 + 72 = 222 a třetí místo. Marek Toman si dneska vybral slabší chvilku. 72 + 71 + 76 = 219 a druhé místo. Ale smutný ani naštvaný nebyl: „Prostě to třetí kolo nevyšlo.“

Šimon Zach zahrál berdíky na jamkách 5, 6, 7, 9, 15 a 17. Pomohl k tomu i „in“ z vodní překážky na pětce, první bogey „potkal“ až na osmnáctce.  68 + 75 + 67 =210. Je třeba k tomu něco dodávat? Šimon zářil jako sluníčko a jeho otec Petr, který s ním prošel všchny tři sady jamek, zrovna tak.

Zajímavá situace se odehrála na jamce číslo šestnáct. Ondra Lieser zahrál drive do mělké vody. Pak se dvakrát neúspěšně pokusil míč vyhrát, vzal trestnou a vrátil se na odpaliště, znovu zahrál do vody, pak do lesa… Dvanáct ran na paru pět ho vykázalo z první desítky. „Ten míč ležel super. Dívám se na kluky a čekám, až na mně přijde řada. Když jsem se otočil zpátky, byl míč hluboko pod vodou. Stejně jsem to ale zkusil…“

V samotném závěru slíbil Karel Vopička, že Kunětická hora bude tradičně otevírat sezonu prvním turnajem CGAT. Tohle hřiště si to zaslouží. Jestli nevíte, kde hrát, dejte si Kuňku. Je naprosto fantastická…

Zleva: Michal Voigts, autor článku, David Jirků, Šimon Zach, Kája Vlčková, Karel Vopička a Jiří Pavlíček

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30.4.2011:

Nový model Czech Golf Amateur Tour odstartoval na Kunětické hoře. Až do neděle budou hráčky a hráči bojovat o první letošní vavříny. A v čem nastala revoluce? V celém herním systému, který dostává do 96 hráčů a 48 hráček.

Od letošního roku jsou totiž turnaje CGAT hrány na tři kola s cutem po kole třetím, startuje se ze dvou odpališť a v prvních dvou kolech si odpolední a ranní skupiny prohazují své startovní časy. Hned první potvrdil, že nový systém je opravovým krokem vpřed. Ba dokonce se možná i prokazatelně může tvrdit, že existuje golfový bůh.

Zatímco v prvním kole ráno mužská část startovního pole měla pro hru ideální podmínky, zbylou část mužů a všechny startující z ženské kategorie vytrápila zima, déšť a nakonec je ze hřiště vyhnala na hodinu pořádná bouřka. Dnes tomu bylo přesně obráceně, jen přerušení bylo o takřka dvacet minut delší a také kroupy byly větší a vydržely na greenech o dost déle. Právě díky novému systému organizace turnajů CGAT však obě kola byla dokončena.

Srdce celé Kunětické hory, předseda Českého svazu greenkeeperů, Course manager a zároveň Headgreenkeeper resortu Michal Voigts opět dokázal, že připravit „Kuňku“ na turnaje s vysokou sportovní hodnotou oprvadu umí. Greeny, alfa a omega golfu, jsou na turnaj připraveny v neskutečné kondici. Vždyť kdy naposledy (a to je duben!) hráli hráči na greenech s rychlostí přes jedenáct a půl stopy!

Kunětická hora se chovala ke všem standardně. Hezké a kvalitní rány odměňovala, chyby trestala, byť ne tak dramaticky jako v létě. Roughy jsou přece jen ještě pořád přívětivé. Mezi nejtěžší jamky patřily dnes sedmnáctka, trojka, pětka nebo také osmička, kde byla k vidění sada souvislých bunkershotů z jedné strany greenu na druhou hned v podání několika hráčů.

Cutem do finálového kola nakonec 43 hráčů a 21 hráček. V kategorii žen jsou na prvním místě Adéla Cejnarová (GC Erpet Praha) 79, 70 a obhájkyně titulu Karolína Vlčková (GK Líšnice) 77, 72, obě +5. Třetí je Kateřina Vlašínová (GC Austerlitz) 76, 76 (+8). V kategorii mužů se k Šimonu Zachovi (GC Erpet) 68, 75 posunul například i díky famóznímu puttu hranému téměř přes semirough na osmičce Marek Toman (Royal GC Mariánské Lázně) 72, 71, oba -1. Třetí je krásný golf hrající Václav Lébl jun. (GK Líšnice) 71, 73, E.

Vážné zdravotní problémy trápí obhájce z loňského roku Ondřeje Liesera (GC Kunětická Hora), kvůli zdravotním problémům odstoupila Šideri Váňová. Horečka vyřadila Adama Studeného.

Zítřek bude určitě nesmírně zajímavý a je na co se těšit, protože nic není rozhodnuto.

 

Text: Michael Jon
Foto: David Jirků – ČGF