Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Vít Koďousek členem Associtation of Golf Writers

13.02.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Vít Koďousek

Server golfinfo.cz přinesl zprávu o přijetí golfového publicisty a komentátora Víta Koďouska do prestižní anglické Associtation of Golf Writers. Koďousek je prvním členem AGW z východní Evropy.

Pro českou golfovou komunitu je jmenování Víta Koďouska členem AGW poctou – vyjadřuje, že český golf se stává nedílnou součástí vyspělé golfové Evropy, uvádí golfinfo.cz

AGW vznikla v roce 1938, když se skupina 30 novinářů účastnících se tehdy Walker Cupu v St.Andrews rozhodla ustanovit organizaci, která by hájila práva golfových publicistů. Od té doby se organizace rozrostla o řadu velmi významných osobností – v jejích řadách působil Herbert Warren Wind, Donald Steel, Sir Michael Bonallack, Tony Jacklin a další.

Současným prezidentem je známý golfový komentátor Renton Laidlaw a viceprezidenty dělají mimo jiných například Bernhard Langer, Jack Nicklaus nebo Arnold Palmer.

AGW předává každoročně prestižní trofej osobnosti, která v daném roce předvedla mimořádné golfové aktivity. Loni se držitelem trofeje stal Luke Donald, který byl tímto odměněn za skvělou golfovou sezónu 2011.

.