ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Víra tvá ti prospěch přinese

22.07.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

O sázce Gerryho McIlroye se mluví už od neděle. Otec budoucího šampiona vsadil před deseti lety 200 liber na to, že syn do svých 26. narozenin vyhraje golfový Open Championship. Pětadvacetiletý Rory v neděli zvedl nad hlavu Claret Jug a přinesl tak svému otci a jeho přátelům mnohonásobek vsazené sumy. To ale zdaleka není celá výhra.

„Chci být nejlepší a vyhrávat majory,“ řekl desetiletý Rory McIlroy. Golfovou holí se oháněl už od dvou let. Dnes dvaapadesátiletý otec Gerry uvěřil, že syn jednou prorazí a bude patřit mezi nejlepší hráče světa.

Jak Roryho výkonnost rostla, zmínil se o velkých plánech v hospodě v desetitisícovém severoirském Holywoodu, kde žili a také trénovali. Otcovi kamarádi se nápadu chopili. Kvarteto v kurzu 250:1 vsadilo, že tehdy patnáctiletý amatér do svých 26. narozenin vyhraje prestižní The Open.

V roce 2004 byla poměry běžných ulsterských občanů 200 liber velká suma (zhruba 7 tisíc korun). Dalších 100 liber v kurzu 150:1 vsadili na to, že se McIlroyovi mladšímu totéž podaří do 50 let věku. Výhra ze dvou sázek dává v přepočtu 2,275 milionu korun.

Je to odměna za rodičovskou obětavost. Otec zprvu neměl na synův golf peníze, a tak sedm dní v týdnu noc co noc sloužil za barem v nedalekém Belfastu, manželka Rosie těžce pracovala v místní továrně. Gerry později prodal rodinný dům, aby mohl potomkovi financovat cestování za golfem. Kdyby Rory neuspěl, rodina mohla dodnes bydlet v paneláku.

Nový dům syn rodičům koupil už před třemi lety, kdy vyhrál US Open. „Nikdy nebudu moci splatit mámě a tátovi všechno, co pro mě udělali. Chci, aby už nikdy nemuseli pracovat,“ projevil přání. Díky turnajovým výhrám, sponzorským příjmům může koupit domů několik. Jeho usedlost v County Down na Floridě stála dle britských médií 6,7 milionu liber.

McIlroy bezprostředně po vítězství v Hoylake vzkázal oněm občanům Holywoodu, ať si výhru užijí. U otce však sázka nebyla jen o výhře, ale především o víře. A tak silná víra přináší prospěch.

A co jiné rodinné sázky?

Velšan Peter Edwards vyhrál 125 tisíc liber (asi 4,4 milionu korun), protože před šestnácti lety vsadil na to, že si jeho vnuk Harry Wilson zahraje za fotbalovou reprezentaci své země. Harrymu bylo tehdy rok a půl, ale vyplatilo se!

V roce 2012 fotbalista Ryan Tunnicliffe zajistil svému otci Mickovi příjem 10 tisíc liber (asi 350 tisíc korun). O dvanáct let dřív otec totiž vsadil 100 liber na to, že syn si jednou zahraje za Manchester United. Ryan v devatenácti nastoupil na 13 minut v Ligovém poháru proti Newcastlu.

Občas to nevyjde. V roce 1991 Robin Davison-Lungley investoval sto liber (zhruba 3 500 korun), že to bude jeho syn James, v době sázky dvouletý, kdo vyhraje wimbledonskou dvouhru mužů. Robin při kurzu 10 000:1 mohl u sázkové kanceláře William Hill vyhrát rovný milion, ale synovi se to nepodařilo.

 

.

Počet přečtení: 1 532
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017