DRFG – left
DRFG – right
DRFG – top

Proč Čejka vyhrál?

20.02.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Alex Čejka

Bylo už sice slunečno, ale Alex Čejka měl ještě na hlavě zimní čepici. Právě vyhrál turnaj Pacific Rubiales Colombia Championship z nižší profesionální série Web.com Tour. Ani se moc nesmál, i když televizní titulek několik momentů předtím u jeho přípravy na putt hlásal “for birdie and win”. Titul mu byl přisouzen, přestože se vinou mizerného počasí hrálo jen na čtyřiapadesát jamek. Historie říká, že to pro něj bylo dobře. Však také řekl: “Když to oznámili, ulevilo se mi.”

Rodák z Mariánských Lázní vyhrál turnaj po dlouhých dvanácti letech nejen proto, že hrál kvalitní golf, ale i s přispěním faktu, že bylo zrušeno finálové kolo. Ano, v něm totiž dokáže i po předešlých skvělých výkonech (téměř) vždy zkolabovat (viz tabulka). “Byl jsem ze začátku trochu nervózní, protože jsem věděl, co je v sázce,” dodal.

Třiačtyřicetiletý hráč reprezentující Německo měl v kariéře mnoho dobře rozehraných turnajů, které ale vzápětí pohřbil ve finále. Fanoušci mají v paměti hlavně poslední kolo Players v roce 2009, kde se ve flightu ocitl s Tigerem Woodsem.

V Bogotě naznačil, že by se na tuto úroveň mohl ještě vrátit, nebo se k ní přiblížit. “Nevadilo by mi hrát na dvaasedmdesát jamek,” ohradil se Čejka proti názoru, že kdyby se stihlo odehrát závěrečné dějství, bývalo by mu to mohlo uškodit. “Někdy to tak vyjde a vy s tím nemůžete nic dělat,” glosoval zkrácení turnaje.

I v nejlepší sezoně kariéry měl velké výkyvy. V roce 1995 vyhrál na European Tour tři turnaje, ale na několika akcích ve finále úplně odešel. Mezitím vypadl z širší světové špičky a teď tvrdí, že už ho jen tak něco nerozhází. Vždyť nedělní kolo hrál jako finálové. “Na patnáctce jsem se podíval na leaderboard, ale pak jsem se o něj přestal zajímat. Věděl jsem, že musím hrát svou hru a nemám se starat o ostatní.”

Největší Alexovy finálové kolapsy v nadějné akci:

 

.

Počet přečtení: 1 838
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017