ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

VÍKENDOVÉ TURNAJE VE SVĚTĚ

02.09.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Gene Sauers udržel své nervy na uzdě a zvítězil o jedinou ránu na Air Canada Championship. V Evropě získal triumf Thomas Bjorn a to na BMW International Open.

US PGA Tour – Air Canada Championship
Necelých 15 minut od kanadsko-americké hranice se na hřišti Northview Golf and Country Club hrál další z turnajů série US PGA Tour – Air Canada Championship. Zdárně si na něm vedl Gene Sauers, Američan, který přešel do profesionálních řad již v roce 1984. O pět let později vyhrál svůj první a zatím jediný titul na této tůře. O dalších třináct let později se tak mohl radovat ze svého druhého vítězství v kariéře právě zde v Kanadě. Sauers začínal finálové kolo s náskokem jedné rány před Robertem Allenbym a Peterem Lonardem. Tento nejtěsnější náskok si udržoval po celou dobu nedělního kola a tak až do poslední jamky byl osud turnaje otevřený. Nakonec však ani jeden z jeho pronásledovatelů nebyl schopen dotáhnout své birdie putty do úspěšného konce a tak se rozehrávka nekonala.
Snad nejblíže k play-off měl Steve Lowery, kterému birdie na poslední jamce uteklo jen o pár centimetrů. Craig Barlow se o možnost rozehrávky připravil také na poslední jamce, když zachraňoval bogey. Robert Allenby, který doprovázel vítězného Sauerse po celý den měl trochu smůly při putování, neboť mu několik birdie šancí skončilo těsně mimo. Ale tuto situaci zná každý golfista moc dobře.
Vítězství tedy patří zaslouženě Gene Sauersovi.
Výsledky:
1. Gene Sauers -15 (69-65-66-69)

2. Steve Lowery -14 (67-67-68-68)

3. Robert Allenby -13 (71-62-68-70)
3. Craig Barlow -13 (67-65-71-68)
3. Vijay Singh -13 (70-69-67-65)

European Tour – BMW International Open
Mnichovský Golf Club Munchen Nord-Eichenreid hostil tradičně velmi dobře obsazený turnaj BMW International Open. Nejvíce radosti však nejspíše prožíval Sam Torrance, kapitán rydercupového týmu Evropy, neboť dva jeho svěřenci – Thomas Bjorn a Bernhard Langer – byli ústředními postavami tohoto turnaje.
Langer, který na domácí půdě získal již 11 vítězství se o to další pral s nebývalou vervou, hnán do boje tisícovkami diváků kolem fervejí. Avšak Dán Thomas Bjorn hrál jako z partesu. Možná, že měl před očima podobnou bitvu z před dvou let, kdy na stejném turnaji Langera porazil.

Langer zachraňoval dva pary chipem přímo do jamky a dva úspěšné dlouhé birdíe putty na 9. a 11. jamce měly vytvářet na Bjorna tlak. Ten se však nedal zastrašit a naprosto s přehledem kontroloval situaci. Vyhrál nakonec celkem přesvědčivě s náskokem čtyř ran.
Na druhého Langera se nakonec ještě dotáhl Angličan Bickerton, když zahrál šest birdie v rozmezí devíti jamek. Nakonec ho mohly mrzet tři neproměněné birdie šance v samotném závěru turnaje.
Výsledky:
1. Thomas Bjorn -24 (68-64-66-66)
2. John Bickerton -20 (67-69-66-66)
2. Bernhard Langer -20 (64-69-67-68)

Počet přečtení: 433
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

VÍKENDOVÉ TURNAJE VE SVĚTĚ

03.06.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

17 parů a jedno birdie stačilo Bobu Estesovi k jeho prvnímu letošnímu vítězství na Kemper Insurance Open. Justin Rose zase kraloval na Victor Chandler British Masters. Continue reading “VÍKENDOVÉ TURNAJE VE SVĚTĚ” »

Počet přečtení: 0
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

VÍKENDOVÉ TURNAJE VE SVĚTĚ

27.05.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Jim Furyk se fantastickým výkonem v posledním kole dostává na první místo turnaje The Memorial Tournament… Anders Hansen vítězí na Volvo PGA Championship ve velkém stylu… Laura Diaz až na posledním greenu vybojovala své vítězství. Continue reading “VÍKENDOVÉ TURNAJE VE SVĚTĚ” »

Počet přečtení: 0
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

VÍKENDOVÉ TURNAJE VE SVĚTĚ

13.05.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Na US PGA Tour vítězí Shigeki Maruyama, když odráží nápor Woodse, Else a ostatních.
Evropská PGA zase viděla triumf Angela Cabrery na Benson and Hedges International Open.
Annika Sorenstam zvítězila na LPGA.
Čejka o ránu neprochází cutem na Buy.com Tour.
Continue reading “VÍKENDOVÉ TURNAJE VE SVĚTĚ” »

Počet přečtení: 0
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017