Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

VÍKEND VE SVĚTĚ

11.09.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Jonh Rollins se nečekaně stal vítězem dramatické rozehrávky na turnaji Bell Canadian Open. To Robert Karlsson zvítězil pod švýcarskými Alpami s náskokem čtyř ran.

US PGA Tour – Bell Canadian Open

Dramatická podívaná se odehrála na kanadském turnaji Bell Canadian Open a jeho konec všem pamětníkům připomněl Carnoustie v roce 1999. Roli Paula Lawrieho vítězícího tehdy v play-off si tentokráte s chutí zahrál John Rollins. Do rozehrávky, ke které vlastně vůbec nemělo dojít se dostal (stejně jako Lawrie před lety) výsledkem, ve kterém nebylo jediné bogey – 65 ran. Jak se vlastně celá situace přihodila…

Jsme na poslední jamce a Neal Lancaster, v tu chvíli vedoucí muž celého turnaje kazí přihrávku na poslední green. Chvíli před ním tento green přestřeluje také Justin Leonard a bogey ho nechává na výsledku mínus 16. Neal Lancaster má stále náskok dvou ran před Leonardem i Rollinsem, kteří jeho počínání sledují z klubovny. Příhra na poslední green tedy končí vlevo, v hustém roughu za bunkerem (Lancaster netrefil za celý den pouze dva greeny!!). Následný chip má také k dobré ráně daleko, ale stále potřebuje zahrát dva putty a vítězství je jeho. V tu chvíli se asi nad Lancasterem stáhla všechna oblaka neboť na osmnáctém greenu produkuje vůbec první troj-putt v celém turnaji! Naprosto triviální půl-metrový putt posílá mimo a náhle je tu rozehrávka. Situace, která připomíná to dnes již klasické selhání Jean Van de Veldeho, který v Carnoustie prohrál British Open 99 díky triple bogey na poslední jamce (i tady byl v rozehrávce o titul přítomen Justin Leonard).

Psychicky těžce podlomený Lancaster v play-off již nedokázal zahrát nic. Leonard se snažil, ale jeho příhra na green na první jamce rozehrávky (jamka číslo 18) se mu nevydařila. 20-ti metrový putt do birdie z levého okraje greenu pak do jamky nepadl a tak vše záleželo na Rollinsovi. Ten svůj sedmimetrový birdie putt proměnil a stal se tak překvapivým, ale zaslouženým vítězem turnaje Bell Canadian Open. Pro Rollinse je bylo vůbec první vítězství na PGA Tour.

Výsledky:
1. John Rollins -16 (70-71-66-65)
2. Neal Lancaster -16 (66-67-67-72)
2. Justin Leonard -16 (69-68-66-69)

European PGA Tour – Omega European Masters

Mezi švýcarskými Alpami se nejlépe orientoval Švéd Robert Karlsson, který své turnajové vítězství věnoval okamžitě na počest svého přítele a sportovního psychologa dr. Berng Sterna, který v pátek odešel ze světa. Karlsson skončil se 14 pod par o čtyři rány před svými pronásledovateli, kterými byli Jihoafričan Trevor Immelman a Skot Paul Lawrie. Karlsson si vybudoval patřičný náskok díky birdiem na 11, 13 a 15 jamce a tak nakonec nevadilo, že hru zakončil bogey-bogey.

Paul Lawrie měl k vítězství také dobře nakročeno, ale chyby strategického rázu (špatná volba hole) znamenaly, že ztratil tři rány na závěrečných pěti jamkách.

Třikrát se v této sezoně umísti druhý 22-ti letý Trevor Immelman, ale tentokráte (na rozdíl od Francie a Švédska, kde ztratil vítězství svými chybami) byl se svým výkonem nadmíru spokojen.

Výsledky:

1. Robert Karlsson -14 (65-66-68-71)

2. Trevor Immelman -10 (70-67-65-72)

2. Paul Lawrie -10 (66-70-66-72)

[Gallery not found]