Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

VIJAY ZVÍTĚZIL A ODHLÁSIL SE

19.05.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Mediální rozruch kolem Vijaye Singha tohoto hráče nijak nerozhodil, když zvítězil na EDS Byron Nelson Championship. V Evropě se hrál velmi dobře obsazený Deutsche Bank SAP Open a obhájce titulu Tiger Woods dokonale propadl.

US PGA Tour – EDS Byron Nelson Championship
TPC Four Seasons, Irving, Texas

Americká profesionální série měla o tomto víkendu na programu finálové kola turnaje EDS Byron Nelson Championship. V minulých letech byl tento turnaj oblíbenou štací nejlepších hráčů světa, ale letos bylo startovní pole trochu slabší. Chyběl Tiger Woods i Ernie Els, a ani Davis Love III nestartoval.
I přes tento zdánlivý nedostatek se mezi startujícími objevila další zvučná jména – vítěz z minulého týdne David Toms, divácky atraktivní Phil Mickelson či kontroverzní Vijay Singh.

Nový sponzor turnaje – firma EDS, která tuto štafetu převzala od společnosti Verizon dodala do tohoto klání patřičnou finanční inijekci, takže pro vítěze zde byl připraven rovný 1milion dolarů. Turnaj samotný patří k nejvyhledávanějším mezi fanoušky a je téměř vždy beznadějně vyprodán.

Podle historických tabulek zde vyhrávají především zkušení golfisté. Jedinými, kterým se podařilo vystoupit na nejvyšší příčky v jejich vůbec prvním startu byli Neal Lancaster a Robert Damron. Nutno však podotknout, že Lancaster vyhrál jen díky tomu, že byl tehdy turnaj ukončen po dvou odehraných kolech.

Hřiště TPC Four Seasons v texaském Irvingu, na kterém se Byron Nelson Championship koná nahrává především golfistům s dlouhými ranami. Snad jedinou výjimkou byl loňský vítěz Japonec Shigeki Maruyama.

K zajímavým faktům tohoto turnaje patří i nejvyšší počet play-off na US PGA Tour, když se takto o vítězi muselo v historii rozhodovat již 14krát.

Vijay Singh se postaral o rozruch kolem své osoby, když minulý týden prohlásil, že Annika Sorenstam by měla přehodnotit svoje rozhodnutí hrát na turnaji mužské PGA Colonial. Singh šel dokonce tak daleko, že prohlásil že se okamžitě odlásí z turnaje pokud by měl jít s Annikou v jedné skupině. Později svá slova vzal zpět a omluvil se. I přes tuto nechtěnou mediální prezentaci se o víkendu plně soustředil na golf a na jeho hře to bylo vidět.

Držel se v celkovém vedení po celý víkend a i přesto, že na něj zezadu dorážel Nick Price, Jeff Sluman či Robert Allenby. Singh dokázal vždy odpovědět skvělými ranami. Birdie na 15 a především skvělý úder z písku, kterým si připravil další birdie na 16 jamce ho dostaly do pohodlného vedení. To již do konce turnaje nepustil a zvítězil před Nickem Pricem a Robertem Allenbym.

Pro Vijaye Singha to bylo druhé vítězství v letošní sezóně a celkově již třinácté v jeho kariéře na US PGA Tour. Díky tomu se posunul na čtvrté místo v pořadí dle výher Order of Merit.

Na samý závěr si Vijay Singh schoval další perličku – ohlásil, že kvůli údajnému vyčerpání je nucen se odhlásit z nadcházejícího turnaje Colonial.

European PGA Tour – Deutsche Bank SAP Open
Gut Kaden, Hamburk, Německo

Na skvěle obsazeném turnaji v Hamburku bylo možno poprvé v této sezóně spatřit světovou jedničku Tigera Woodse na evropské půdě. Přijel obhajovat titul z minulého roku a pokud by se mu to podařilo získal by již čtvrté vítězství a třetí v řadě. Nicméně Tiger tentokráte nedokázal překročit vlastní stín, když především putty byly jeho největší slabinou. Ke cti mu budiž přičteno to, že se nevymlouval na nepříliš kvalitní greeny, které těsně před turnajem napadla plíseň a značně tak poškodila velmi dobré jméno turnaje.
Od začátku zde vedl Ir Padraig Harrington, který musí být unaven tou spoustou druhých míst, které si vytrpěl. Naposledy to bylo minulý týden v Belfry, kde obsadil zase jen druhé místo. Tentokráte nechtěl nic nechat náhodě a bojoval od první chvíle. Avšak i on si prožil těžkou chvilku na posledním greenu. Putt na birdie zůstal nebezpečně krátký a jen par mohl znamenat, že zůstane ve hře o titul. Skvělým výkonem – 63 ran v posledním kole – se na něj totiž dotáhl Dán Thomas Bjorn. Harrington ale udržel nervy na uzdě a putt proměnil. O vítězi tak rozhodovala až rozehrávka. V té se Bjornovi nepodařilo zahrát ani par a tak si vítězství odnesl Padraig Harrington.
Třetí místo obsadil Retief Goosen.
[Gallery not found]