Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

VIJAY SINGH ÚSPĚŠNÝ AŽ NA TŘETÍ POKUS

04.11.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Vijay Singh se řádně poučil ze svých minulých neúspěchů a bez problémů zvítězil na turnaji Tour Championship. Dramatickou koncovku měl i Italian Open a Ian Poulter byl tím nejšťastnějším.

European PGA Tour – Italian Open Telecom Italia
Nesmírně dramatické finále se odehrálo na hřišti Olgiata Golf Club v Římě, kde mezi sebou svedli tuhý boj o prvenství Ian Poulter a Paul Lawrie. Celý turnaj musel být zkrácen na pouhá tři kola kvůli velmi nepříznivému počasí. Rozhodnutí o celkovém vítězi přišlo až na posledních jamkách závěrečného kola. Angličan Poulter měl na 17 jamce velkou smůlu, když po dobrém drajvu trefil druhou ranou stom. Lawrie drajvoval na stejné jamce do roughu, ale skvělým pitch-shotem si připravil birdie. Poulter zatím zahrál bogey a tak před poslední jamkou prohrával o jedinou ránu. Lawrie však na osmnácté jamce „vyhodil“ drajv do autu a tak měl Poulter boj o titul usnadněn. Zahrál skvělý drajv a devítku železo poslal na vzdálenost, ze které poslední a vítězné birdie proměnil. Ian Poulter se tak stal vítězem Italian Open již podruhé v posledních třech letech.
Na dalších místech se za vedoucí dvojicí umístil Dán Anders Hansen, Angličan Anthony Wall a domácí favorit Emanuele Canonica.
Výsledky:
1. Ian Poulter (61-67-69) -19
2. Paul Lawrie (66-63-70) -17
3. Anders Hansen (64-71-66) -15
3. Anthony Wall (69-67-65) -15
3. Emanuele Canonica (66-65-70)

US PGA Tour – Tour Championship
Do třetice všeho dobrého – takhle si mohl vydechnout Vijay Singh, který na třetí pokus vyhrál Tour Championship. Turnaj je zvláštní v tom, že v něm startují vítězové jednotlivých turnajů na US PGA Tour v průběhu sezony. Konkurence zde tedy byla více než dobrá – Tiger Woods, Phil Mickelson, Ernie Els, Retief Goosen a mnoho dalších skvělých hráčů.
Nejlépe si však s nástrahami hřiště East Lake Golf Course v americkém státě Georgia vedl právě Fidžan Vijay Singh. Do závěrečného kola vstupoval z prvního místa a na záda mu měli dýchat především první dva hráči světového žebříčku – Woods a Mickelson. Ti šli společně ve flightu hned za Singhem.
Nicméně pvním, který se dostal na rozdíl jediné rány od Vijaye byl Jerry Kelly, který na 11 jamce zahrál Hole-in-One. Singh, který do té doby minul tři krátké putty do birdie se „probudil“. A putty mu také začaly padat. Od 9. jamky zahrál tři birdie v řadě a rázem odskočil všem o další dvě rány.
Na dostřel dvou ran se k němu nakonec dostal jen jeho spoluhráč z flightu Charles Howell III, který na 13. jamce zahrál skvělou příhru z ferveje, která skončila v jamce – eagle. To však byla jen labutí píseň na skvělou hru Vijaye Singha, který si zcela jistě pamatoval své dvě předchozí vystoupení na tomto hřišti: v roce 1998 zahrál na poslední jamce bogey a tím daroval možnost bojovat o vítězství Halu Suttonovi v rozehrávce – a ten toho náležitě využil. Před dvěma lety nezvládl poslední den a „přinesl“ 73, čímž prohrál s Philem Mickelsonem.
Vijay předváděl skvělý golf a pohodlně si dokráčel pro vitězství v turnaji Tour Championship.
Výsledky:
1. Vijay Singh (65-71-65-67) -12
2. Charles Howell (66-69-69-66) -10
3. David Toms (70-66-70-67) -7
[Gallery not found]