Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

VIJAY PORAZIL WOODSE

30.10.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Souboj dvou prvních na Money Listu americké PGA Tour vyzněl jednoznačně pro Vijaye Singha, který porazil Woodse a má šanci přerušit jeho několikaleté panování. Argentinec Gonzales si připsal druhé vítězství na evropské soutěži a v Koreji se historického úspěchu dočkala Se Ri Pak.

US PGA Tour – Funai Classic
Lake Buena Vista, Florida

Jednou z posledních možností spatřit v akci světovou jedničku Tigera Woodse byl turnaj Funai Classic ve Walt Disney Resortu na Floridě. Hřiště Magnolia Course v Lake Buena Vista přivítalo na svých fervejích velmi zvučná jména – Vijay Singh, Davis Love či Jim Furyk – a tak se diváci mohli těšit na golf té nejvyšší úrovně. Průběh turnaje tomu dal za pravdu. Před finálovým kolem se na vrcholu výsledkové listiny usadili hned čtyři hráči – Verplank, Cink, Rollins a Singh. Posledně jmenovaný Fidžan nenechával nikoho na pochybách, že letos hraje ve své životní formě. Zvítězil již na třech turnajích americké PGA Tour a na žebříčku výher Money List ztrácel na prvního Woodse před tímto turnajem necelých 200 tisíc dolarů. Do závěrečného kola na Magnolia Course vstupoval s obrovským úsilím a podařilo se mu odskočit od jeho pronásledovatelů. Pohodlný náskok dvou až tří ran si pak udržoval po celou dobu hry. Ani Tiger Woods ani nikdo z početného pole soupeřů se nebyli schopni na Singha dotáhnout. A tak, když na poslední jamce proměnil dlouhý putt na birdie bylo o vítězi rozhodnuto. Vijay Singh si tak na své konto připisuje již čtvrté vítězství na US PGA Tour a na jeho konto přibylo 720 tisíc dolarů jako vítězná prémie. Na Money List tak o 250 tisíc dolarů přeskočil druhého Tigera Woodse, který ve Walt Disney Resortu nakonec skončil na děleném druhém místě. „Jsem stále ve hře o titul Hráč roku a to je cíl, kterého bych chtěl dosáhnout,“ říkal vítězný Singh, který bude na rozdíl od Woodse startovat na dalším turnaji v Tampě.
Výsledky:
1. Vijay Singh -23
2. Tiger Woods -19
2. Scott Verplank -19
2. Stewart Cink -19


European PGA Tour – Telefonica Open
Club de Campo, Madrid, Španělsko

Hustý liják provázel turnaj evropské PGA Tour Telefonica Open de Madrid, který však neubral kvalitě startovního pole. Domácí favorit Sergio García se až v závěru nedělního kola dostal do hry o prvenství, ale fatální chyby na posledních jamkách jeho šance zhatily. Nenápadně, ale o to razantněji se tak o pozornost hlásil Ricardo Gonzales. Tento málo známý Argentinec se na greenech pohyboval s velkým přehledem a to byl jeden z hlavních důvodů, proč se v průběhu finálového kola propracoval až na první příčku. Začínal den se ztrátou šesti ran na vedoucího Paula Caseyho, ale to Argentinci zjevně nevadilo. Bogey na poslední jamce sice snížili jeho náskok na jedinou ránu, ale jeho soupeři nebyli s to jeho zaváhání využít. Gonzales si tak připisuje druhé vítězství ve své kariéře a posunuje se z 87. na 46. místo evropského žebříčku.

Výsledky:
1. Ricardo Gonzales -14
2. Padraig Harrington -13
2. Paul Casey -13
2. Nick O´Hern -13
2. Maarten Olander -13


Historického úspěchu dosáhla korejská golfistka Se Ri Pak na profesionálním mužském turnaji SBS Super Tournament v Jižní Koreji. Nejenže prošla cutem do finálových kol, ale ani v těch se neztratila a s výsledným skóre mínus dva obsadila v celkovém součtu desáté místo. Po neúspěšných pokusech Anniky Sorenstam, Suzy Whaley, Laury Davies a Michelle Wie se tak konečně podařilo ženě obstát v profesionální soutěži mezi muži.