Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Video golf.cz uchránilo Kraljice od trestu!

27.04.2010 | Michael Jon | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Kraljic8Green_pop650Během finálového kola turnaje Golf Prague Open 2010 (součást Pilsner Urquell Czech PGA Tour) se u osmého greenu odehrál pravidlový incident. Daniel Kraljic zahrál z bunkeru ránu, která směřovala opět do bunkeru přes celý green. Což se také nakonec stalo. Slovinec si byl chvilku po úderu vědom, že ho pokazil. Velice sympatickému a skvěle a pozitivně naladěnému hráči „ukouzly“ nervy a bouchnul holí do písku. O chvilku později už sám hlásil svému zapisovateli Robertu Schovánkovi, že má dvě trestné za porušení Pravidla 13-4. Jenže právě tohle nebylo v dané chvíli tak jisté.

Poslední flighty doprovázel Jiří Kubelík. Rozhodčí s certifikátem R&A a mezinárodní licencí ČGF, který je součástí realizačního týmu české PGA už čtvrtou sezonu a má za sebou turnaje nejvyšších kvalit (StAndrews & Jacques Leglise Trophies, European Challenge Tour a European Senior Tour), se snažil dopátrat důležité niance; jestli Danny udeřil do písku až poté, kdy míč spadnul zpět do bunkeru, či dřív. Na tuto otázku neuměl odpovědět ani hráč, ani zapisovatel, ani nikdo v okolí greenu. Jiří Kubelík se tedy obrátil na přítomná média. Kamera TODO Production  nesměřovala ve vhodném úhlu. Přesně v linii hry však stála kamera webu golf.cz a její záznam nakonec pomohl Kraljicovi od dvou trestných ran.

Po shlédnutí záznamu bylo tedy aplikováno Rozhodnutí 13-4/35.5, které jasně říká, že hráč není trestán pokud se písku dotkne ještě před tím, než se míč opět vrátí do bunkeru. A protože na záznamu je evidentně zřetelné, že se míč dostal do bunkeru dávno poté, co se Daniel dotknul holí písku, byla mu nakonec „pentle“ odpuštěna.
„Je prima když můžeme hráči díky technice pomoci. Většina těchto případů přináší spíš obrácené postupy, kdy naopak TV kamery odhalí drobné porušení pravidel. Server golf.cz se tak stal prvním videorozhodčím v historii české túry a myslím, že českého golfu vůbec.“
dodal k tomuto případu Jiří Kubelík.

Záběr Kraljiče v bunkeru

 pohled[1]

Michael Jon