Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Více operací pro Grega Normana

22.02.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Dvojnásobný vítěz British Open, Greg Norman, bojuje o co nejrychlejší vrácení do formy, aby byl připraven na turnaje v tomto roce a hlavně na British Open. Během uplynulých osmnácti měsíců podstoupil totiž  již druhou operaci ramene. Legendární golfista měl poškozené kloubní pouzdro a trpěl bolestmi.

Svou již druhou operaci levého ramene podstoupil golfista  v pondělí 13. února v Pittsburghu. Před lety byl na podobné, jeho lékař ale potvrdil, že problémy spolu nesouvisely. Před osmnácti měsíci hráč navíc podstoupil operaci ramene, tentokrát pravého.

Norman, který skončil na Open na Royal Birkdale v roce 2008 na třetím místě ve svých třiapadesáti letech, se nechal slyšet, že by chtěl být fit již na konci července.

Letošní Open začíná 14. července na hřišti Royal St George‘s, kde Norman vyhrál druhý ze svých majorů v roce 1993. Fakt, že musel operaci podstoupit zrovna v tuto dobu, ho mrzí, ale řekl, že již šest měsíců věděl, že nemá jinou možnost.

Nyní doufá, že mu agresivní rehabilitace pomůže a bude moci hrát již v červenci. Pravdou je, že právě myšlenka na Open na hřišti Royal St George’s by mohla být silnou motivací pro rehabilitaci, i když to bude po osmnácti letech od doby, kdy na tomto hřišti triumfoval.

Onoho dne se mu podařilo ve finálovém kole zahrát výborných 64 ran a o dvě rány tak porazil svého tehdejšího rivala Nicka Falda.

Normanův lékař se svěřil, že při Normanově odhodlání rehabilitovat, si je jist golfistovým brzkým uzdravením. Norman už je nyní zpět doma na Floridě, kam odjel hned den po operaci a začíná rehabilitovat.


Aneta Zárubová