Vánoční golf na vánočních místech

26.12.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Zahrát si o vánočních svátcích golf lze všude po světě, některé destinace se ale pyšní tím, že mají jméno jednoho z nejuctívanějších svátků planety přímo v názvu. A  tak je stylové, spojit dobu na konci roku s pobytem a hlavně hrou právě tam.

 

 

Christmas Lake
Hřiště se nachází kousek od Vánočního jezera ve státě Indiana. Čpí to tady americkým stylem Vánoc na sto honů, vždyť malé sídlo na břehu vodní plochy se jmenuje Santa Claus. Hráč si může připadat jako na nějakém klasickém parkovém hřišti PGA Tour, fairwaye jsou lemovány stromořadími, nebo hustším stromovým porostem. Pět jezírek tvoří nebezpečné nástrahy většinou při ranách do greenu, ale zajišťují také dostatek závlahy pro trávu. Ta je zde prvotřídní a česká představa hřiště typu „public“ může vzít za své. Každý se zde veřejně může přesvědčit, že i skromně vyhlížející zázemí může poskytnout skvěloé podmínky pro hru i čas po ní. Nosit typické červené čepičky je zde povoleno celoročně, vždyť turnaj nazvaný Santa Claus Coca Cola se tady koná v půli léta.

Christmas Emporium
Tohle spojení golfové a sváteční klasiky je možná na někoho až příliš. Vždyť se nacházíme ve skotském St Andrews a místem, kam se hosté nechají rádi (a za nemalý peníz) nalákat v každé roční době, je Old Course Hotel u sedmnácté jamky slavného linksu. The Christmas Emporium je období, kdy se z hotelu a okolí stane Zimní země zázraků. Koledám tady neutečete a kdo má sklony k přejídání, měl by zvážit, jestli se sem vydat, protože sváteční období je charakterizováno zároveň golfem, ale také přebohatou nabídkou gastro akcí. Jsme v anglosaském prostředí, takže nikdo nevynechá návštěvu Santovy jeskyně. Na maškarní vánoční bál je pak možné přijít v jakémkoli převleku, avšak kdo by odolal třeba kostýmu soba, který dodá hotelový servis…

Christmas Island
Je to jen devítka, ostatně na ostrůvek obklopený vodami Indického oceánu se toho moc nevejde. Nejblíž, asi 300 kilometrů, je to do Indonésie, ale ve správě má tento kus země Austrálie. Velká část ze dvou tisícovek obyvatel se stará o národní park, převážná většina pracuje ve službách, mimo jiné i golfových. Hřiště se nachází v sousedství deštného pralesa, vlastně do něj vrůstá. Je tu spousta palem a mořské vlny s sebou přinášejí různé druhy větru. V jiných ročních obdobích se sem golfisté nehrnou, přestože za hru se platí pouhých deset dolarů, zato vánoční green fee je lépe spolu s pobytem rezervovat dlouho dopředu. V místních pravidlech najdeme zmínky o zbytcích ptačích hnízd a krabech.

 

Christmas Mountain
Vánoční hory ve Wisconsinu lákají návštěvníky k různým kratochvílím včetně zimních, ale když zrovna nepadá sníh, taky na golf. No a sníh zase tak často nepadá, aby nebylo možné zahrát si i v prosinci. Hřiště jsou dvě, pojmenovaná podle druhu stromů, jež každé z nich charakterizují – osmnáctijamkové Oaks Course a devítijamkové Pine Course. Rezervace se přijímají s měsíčním předstihem, taková je tu obsazenost.

 

.